Cichy zabójca zostaje – Chase Simon znów w Anwilu

2019-06-29 10:24:42, Maciej Kowalczyk

Choć przylgnęła do niego etykietka cichego zabójcy, grał tak, że ręce same składały się do głośnych braw. Chase Simon zostaje w Anwilu Włocławek na kolejny sezon!

W meczu numer pięć półfinału w Gdyni rzucił aż 33 punkty, a fani Anwilu Włocławek głośno skandowali jego imię i nazwisko przy kolejnych trafianych rzutach wolnych. Polskiemu Cukrowi Toruń potrafił zaaplikować kolejno 28, 20 i 31 punktów i przez wielu obserwatorów został uznany MVP finałów. Ogółem sezon miał fantastyczny, dlatego z dumą możemy ogłosić – Chase Simon, bo o nim mowa, zostaje we Włocławku na kolejny sezon. Klub Koszykówki Włocławek, zawodnik oraz jego agent podpisali roczne przedłużenie umowy.

- Nie dawniej, jak wczoraj mówiłem w wywiadzie, że jesteśmy w kontakcie z różnymi zawodnikami, ale nic nie jest przesądzone. Otóż dzisiaj z dumą mogę potwierdzić – oficjalnie przedłużyliśmy kontrakt z Chasem Simonem, który ma za sobą niezwykle udany sezon. Wierzymy, że i w rozgrywkach 2019/2020 będzie stanowił o sile naszego zespołu – mówi prezes zarządu KK Włocławek, Arkadiusz Lewandowski.

14,1 punktu (47 procent skuteczności z gry), 3,4 zbiórki, 2 asysty i 1,2 przechwytu – taką linijkę statystyczną wypracował Amerykanin w sezonie 2018/2019.

Obok Amerykanina, ważne kontrakty z klubem mają: Igor Wadowski, Szymon Szewczyk oraz Jakub Karolak.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz