Zamknij [X]

Ostatni dzwonek dla gimnazjalistów - także w 'Długoszu'

2019-06-19 15:23:25, Maciej Kowalczyk

To wyjątkowe zakończenie roku szkolnego. Wyjątkowe nie tyle dla szerokiej rzeszy uczniów podstawówek, techników, czy liceów, ale dla tegorocznych absolwentów gimnazjów - to ostatni rocznik, który opuszcza ten typ szkół.

Od września gimnazja odchodzą w zapomnienie, choć z ich likwidacją związane są pewne kłopoty dla szkół ponadpodstawowych, które muszą być przygotowane na przyjęcie we wrześniu dwóch "żródeł" naboru - klas ósmych podstawówek i trzecich gimnazjów. Dla wszystkich w szkołach miejsca starczy - uspokaja ratusz i faktycznie tylko nieliczne szkoły (np. I i III LO) mają na listach więcej kandydatów niż miejsc a niektórzy spośród ubiegających się o przyjęcie będą musieli wybrać inne spośród placówek.

To jednak dopiero we wrześniu. Póki co mamy czerwiec i póki co absolwenci mogą cieszyć się "wolnością" od lekcji, sprawdzianów, klasówek i powtórek. Kolejne dwa miesiące spędzą z dala od murów szkół. Dziś odebrali swoje świadectwa. Ta uroczystość szczególną oprawę miała w Zespole Szkół Katolickich, w którym absolwenci gimnazjum, jak i szkoły podstawowej pojawili się w Teatrze Impresaryjnym. To tu odebrali swoje świadectwa i nagrody dla najlepszych spośród nich. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz