Zamknij [X]

Chcemy rozmawiać o programie - Grzegorz Schetyna odwiedził Kruszyn

2019-06-18 16:41:34, Maciej Kowalczyk

Poseł Arkadiusz Myrcha, marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna pojawili się dziś w Kruszynie. Powód? Spotkanie z mieszkańcami powiatów byłego województwa włocławskiego.

Kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego zakończyła się zaledwie przed kilkoma tygodniami a wiele wskazuje na to, że powoli przystępujemy do kampanii wyborczej przed wyborami do polskiego parlamentu i wydaje się, że będzie to kampania bardzo intensywna.

Oceniając kampanię wyborczą do europarlamentu, obserwatorzy życia publicznego, analitycy i publicyści, niemal jednomyślnie wskazywali jako źródło wyborczej porażki Koalicji Obywatelskiej, jej zamknięcie się przed wyborcami i brak „działań w terenie”. Już po zakończeniu batalii o głosy Polaków Grzegorz Schetyna zapowiadał, że Platforma Obywatelska będzie spotykać się z mieszkańcami, nie tylko największych miast, ale także polskiej prowincji:

Chcemy rozmawiać o programie, o tym co jest najważniejsze dla Polski powiatowej – mówił dziś szef PO, przed spotkaniem w Kruszynie – Będziemy rozmawiać o służbie zdrowia, o tym co jest potrzebne jeśli chodzi o inwestycje w ośrodki zdrowia.(...) Co z drogami lokalnymi? Co ze szkołą na poziomie gminnym? (…) Wreszcie rozmawiamy o narodowym programie rozwoju wsi. O dopłatach rolnych, o dopłatach z Unii Europejskiej – wyliczał Grzegorz Schetyna.

O środkach z Unii Europejskiej dedykowanych lokalnym społecznościom i inwestycjom w „Polsce powiatowej” przewodniczący PO ma zamiar mówić więcej i stąd też wybór Kruszyna. Jak zaznaczał szef Platformy – kujawsko-pomorskie może być stawiane za wzór pozyskiwania i gospodarowania funduszami UE. Jak podkreślał, środki z UE są najważniejsze dla zmian na polskiej prowincji, a ich racjonalnego wydawania nie będzie bez współpracy lokalnych samorządów, samorządu województwa i rządu, ponad partyjnymi podziałami.

Jak zapewniał Grzegorz Schetyna, spotkania takie jak to w Kruszynie to element budowania programu regionalnego PO, który ma być oparty na oczekiwaniach i głosach płynących z polskich gmin.

Więcej w materiale wideo.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz