Koncepcje nowoczesnych domów – poznaj funkcjonalne rozwiązania wykorzystywane w projektach Domowych Klimatów

2019-06-17 12:41:30, Maciej Kowalczyk / Informacja sponsorowana

Decyzja zakupu działki budowlanej i wzniesienia własnych czterech ścian zapadła. Przeglądamy setki projektów i próbujemy je dopasować do swoich wyobrażeń. Poszukujemy pozbawionego ekstrawagancji projektu, który jednak będzie wyróżniał się spośród wielu innych, mniej lub bardziej tradycyjnych domów sąsiadów. Sukcesywnie omijamy projekty nowoczesne, mylnie sądząc, że zapewne będą to udziwnione, wielobryłowe konstrukcje obliczone na przepych i luksus, a nie funkcjonalność. Nic bardziej mylnego!

Czym charakteryzuje się projekt nowoczesnego domu?

Nowoczesna architektura domów jednorodzinnych obejmuje każdy typ konstrukcji. Spotkamy tu niewielkie domki z użytkowym poddaszemrozległe bungalowy oraz budynki piętroweNowoczesność w tych projektach nie polega na osobliwych, fantazyjnych rozwiązaniach, a wykorzystaniu dużych, przeszklonych powierzchniotwartych przestrzeni wewnątrz domu czy użytych do budowy innowacyjnych materiałów. Wbrew pozorom, takie inwestycje nie są o wiele droższe od ich tradycyjnych odpowiedników, dlatego warto dokładnie przejrzeć projekty domów z kosztorysem i wybrać taki, który będzie dla nas odpowiedni. Co jeszcze spotkamy w projektach domów nowoczesnych? Przede wszystkim nowatorskie sposoby aranżacji wnętrz w odpowiednim stylu, np. w stylu skandynawskim? . Polegają one na stworzeniu komfortu użytkowania połączonego z wysoką funkcjonalnością i jednocześnie energooszczędnością.

Jakie rozwiązania cechują nowoczesny dom?

Elewacje, zawierające duże powierzchnie przeszklone, już z daleka wyróżniają nowoczesne wzornictwo budynków. Bardzo częstym elementem, który świadczy o projekcie innowacyjnym i energooszczędnym, są panele słoneczne lub fotowoltaiczne, umieszczone na połaci dachowej. Nowoczesność oznacza też dbałość o środowisko. Do domów o tej charakterystyce przeniknął styl modernistyczny w najlepszym tego słowa znaczeniu. Użytkowanie zostało podporządkowane funkcjonalności, która ma za zadanie ułatwiać i zwiększać komfort życia mieszkańców.

Nowoczesny dom w tradycyjnym stylu

Dla wszystkich osób przywiązanych do tradycyjnej architektury, bądź tam, gdzie warunki zabudowy dopuszczają tylko konkretny typ konstrukcji, projektanci przewidzieli odpowiednie projekty nowoczesnych domów. Znaleźć można wśród nich ciekawe rozwiązania, takie jak płaski dach z zielonym tarasem dla całej rodziny i ze schodami prowadzącymi nań z zewnątrz. Projekty te łączą ze sobą materiały tradycyjne w postaci drewnakamieni z nowoczesnymistalowymi elementami. Warto zapoznać się za całą gamą tych znakomitych projektów. Pomocne będzie artykuł: „Jednorodzinny domy piętrowy czy z poddaszem użytkowym – na jaki postawić?”. Jeżeli dysponować będziemy rozległą działką, nie ma przeszkód, by zdecydować się na duży budynek parterowy z dachem wielospadowym. Jeśli chcemy zachować tradycyjny charakter naszego domu, istnieje wiele projektów, tak chętnie wybieranych przez nas domów jednorodzinnych z użytkowym poddaszem, w których nowoczesne rozwiązania zamknięto w najpopularniejszym wzornictwie architektury.

Wyróżnione projekty nowoczesnych domów z pracowni Domowych Klimatów.

 

Projekt domu akord VI G o powierychni 137.37m²

 

Projekt domu Alt 3 o powierychni 106.26m²

 

Projekt domu As 11 o powierychni 149.26m²

 

Nowoczesne projekty nie muszą być ekscentryczne. Rozwiązania te mają mnóstwo zalet wykorzystania energooszczędnych, nowatorskich rozwiązań, które można z powodzeniem połączyć z tradycyjną architekturą wiejskich domów. Nastawione przede wszystkim na funkcjonalność, zapewnią duży komfort użytkowania ich mieszkańcom. Nie bójmy się zapoznać z takimi projektami, a na pewno pozytywnie nas zaskoczą.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz