IV Charytatywny Turniej Nocnych Marków Włocławek 2019. Saniko najlepsze

2019-06-13 13:51:58, Maciej Kowalczyk

W miniony piątek 7 czerwca 2019 roku od godziny 19:00 sportowcy o wielkich sercach spotkali się na boisku „Orlik” przy ul. Papieżka 89 we Włocławku aby czynnie wziąć udział w IV Charytatywnym Turnieju Nocnych Marków, którego celem było zebranie jak najwięcej pieniędzy na turnus rehabilitacyjny dla 12-letniego Szymona Będlina. Zebrano 7 tysięcy złotych.

Od czterech lat turniej na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych o charakterze dobroczynnym we Włocławku. W tegorocznych zmaganiach, które rozpoczęły się o godz. 19:00, a zakończyły po godzinie 4 rano, wzięło udział 12 amatorskich drużyn. Patronat nad turniejem objął prezydent Włocławka - Marek Wojtkowski.

Nie udało się w tym roku obronić drużynie Policji tytułu mistrzowskiego, która zdobywała w minionych edycjach dwukrotnie. Każdorazowo takim wyzwaniom przyświeca szczytny cel. Obok czysto sportowej rywalizacji, turniejowi przyświecała idea charytatywna, jakim jest pomoc w sfinansowaniu turnusu rehabilitacyjnego, w tym roku Szymonowi Będlina, uczniowi Zespołu Szkół nr 3 we Włocławku. U Szymka zdiagnozowano chorobę w wieku 2,5 roku. Cierpi on na częściowy brak środkowego członu między dwoma półkulami mózgowymi. To spowodowało, że Szymek choruje na padaczkę lekooporną, jest nadpobudliwy ruchowo i ma uszkodzony ośrodkowy układu nerwowego. Ma też niedoczynność tarczycy. Ten nad wyraz wesoły i radosny na co dzień chłopiec potrzebuje regularnej integracji sensorycznej, logopedy, pedagoga specjalnego i ćwiczeń rehabilitacyjnych. Każdy wie, że taka rehabilitacji łączy się z dużymi wydatkami, a żeby osiągnąć korzystniejsze rezultaty, musi być stale kontynuowana. Dlatego warto bezinteresownie pomagać takim dzieciom, bo to duże wsparcie dla rodziców.

Ale nie tylko sam turniej dał takie wsparcie, gdyż w trakcie trwania rozgrywek odbyła się loteria fantowa oraz aukcja przedmiotów podarowanych przez różnych ofiarodawców i darczyńców, z której cały dochód wraz z wpisowym za udział w turnieju został przekazany rodzicom Szymona Będlina. Turniej w imieniu organizatorów otworzyła Ewelina Brodzińska, Marcin Salach oraz Jacek Orliński. Jak podkreśliła Ewelina Brodzińska – Prezes LGD Włocławek podczas otwarcia turnieju, warto pomagać każdemu, kto tego od nas oczekują cyt. „Obdarzyć cały świat sercem pewnie się nie da, ale spróbować zawsze można”!!! Mama Szymka w imieniu swoim, syna życzyła wszystkim sportowej rywalizacji w duchu fair-play. Z całego serca podziękowała wszystkim uczestnikom za udział i wsparcie tej szczytnej idei, z której pomocy skorzysta jej syn. Podkreśliła, że pomagając Szymkowi, uczestnicy turnieju dają wiarę i nadzieję, że syn będzie kiedyś szczęśliwym i samodzielnym chłopcem.

Rozgrywki charytatywnego Turnieju Nocnych Marków nie różnią się zasadami od typowych turniejów piłki nożnej. W tegorocznym turnieju wzięło udział 12 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy po 6 drużyn, gdzie grano każdy z każdym 1x12 minut. Z każdej grupy do dalszych rozgrywek awansowały cztery pierwsze drużyny.

Grupa „A” wyniki:

Bałtyk, Narmet, Poczta Polska, Policja, Ratownicy Medyczni, Urząd Miasta

1. Policja – 15 pkt
2. Bałtyk – 12
3. Ratownicy Medyczni – 9
4. Poczta Polska – 6
5. Urząd Miasta – 1
6. Narmet – 1

Grupa „B” wyniki:
Ciechocinek, Jankes, MPK, Narmet 2, Saniko, Siniarzewo

1. Jankes – 12 pkt.
2. Siniarzewo – 12
3. Saniko – 9
4. MPK – 7
5. Narmet 2 – 4
6. Ciechocinek – 0
7.
Rywalizacja ćwierćfinałowa:
Policja – MPK 3:0
Jankes – Poczta Polska 0:3
Bałtyk – Saniko 1:2
Siniarzewo – Ratownicy Medyczni 1:2

Rywalizacja półfinałowa:
Policja – Saniko 2:2 rzuty karne 2:3
Poczta Polska – Ratownicy Medyczni 1:2

Finał:
Saniko – Ratownicy Medyczni 2:0

Kolejność ostateczna zajętych miejsc w IV Turnieju Nocnych Marków:
1.Saniko
2.Ratownicy Medyczni
3.Poczta Polska
4.Policja
5.Bałtyk
6.Siniarzewo
7.MPK
8.Jankes
9. Uzdrowisko Ciechocinek
10.Urząd Miasta
11.Narmet
13.Narmet 2

Jak widać po ostatecznym podsumowaniu, tegoroczna rywalizacja była zacięta, prowadzona w duchu sportowej rywalizacji fair-play, która zakończyła się sukcesem drużyny Saniko Włocławek, mimo że w rywalizacji grupowej Saniko zajęło dopiero 3 miejsce. Ale jak to powiadają, nie ważne jak się zaczyna, ale jak się kończy!
Dzięki wyjątkowej hojności uczestników oraz ludzi dobrego i szczodrego serca, udało się zebrać kwotę 7 tysięcy złotych na turnus rehabilitacyjny dla Szymka. Powyższą kwotę organizatorzy przekażą uroczyście rodzicom w przyszłym tygodniu. Uroczystego wręczenia okolicznościowych medali oraz pucharu dla zwycięzców dokonała Renata Będlin – mama Szymka w asyście Marcina Salacha.


Podsumowując tegoroczny turniej oraz jego organizację, to słowa wielkiego uznania i podziękowania należą się po raz kolejny Ewelinie Brodzińskiej, Jackowi Orlińskiemu, Marcinowi Salachowi oraz Marcinowi Badynie, którzy stanęli na wysokości zadania, a przede wszystkim, byli motorem napędowym przy organizacji czwartej edycji „Nocnych Marków”.

Słowo „dziękuje' należą się również wszystkim, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczynili się do sprawnego przeprowadzenia zawodów. Ale przede wszystkim ofiarodawcom i darczyńcom, którzy przekazali pieniądze bądź nieodpłatnie różnego rodzaju dobra materialne, w tym różnego rodzaju gadżety na loterię fantową. Wśród nich były osoby prywatne, zakłady pracy i instytucje. Gorące słowa uznania i podziękowania należały się również czterem sprawiedliwym za sprawiedliwe „gwizdanie” w osobach: Marcin Badyna, Marcin Salach, Kamil Płocki oraz Rafał Jankowski.

Na zakończenie turnieju Renata Będlin podziękowała wszystkim piłkarzom za dyscyplinę oraz zaangażowanie w każdym meczu i sportową rywalizację w duchu fair-play. Turniej zakończył się po godzinie 4 rano. W trakcie turnieju wszyscy mogli bezpłatnie korzystać z grilla, gdzie były serwowane kiełbaski, dania z kurczaka, gorący żurek oraz gorące napoje, jak kawa, herbata czy woda mineralna, które przekazali sponsorzy.

Ewelina Brodzińska nie omieszkała podziękować w imieniu własnym i osób zaangażowanych w organizację turnieju, wszystkim ludziom dobrego serca, za tak liczny udział oraz ich hojność. Do tej grupy należą: Bonus - Kasy Fiskalne – Jacek Kwiatkowski, B.U.H. Biuromechanik – Andrzej Majchrzak, MAS-DRÓB Siniarzewo, P.P.H.U. AGMAR – Jolanta Majchrzak, Restauracja ZABRA, Firma Informatyczna „KK” - Jacek Orliński, Ubezpieczenia NORDUNION – Grzegorz Kaczyński, Firma NARMET, Electronics Auto Poland, Firma TOMO, Poczta Polska, Tlenoterapia Włocławek, Firma Bałtyk, BNP Paribas, Sklep Sportowy ANIA, LGD Włocławek, Jadłodzielnia – Wojciech Grabczewski, Uzdrowisko Ciechocinek oraz wiele prywatnych i anonimowych darczyńców.

To niezwykłe wydarzenie sprawiło mnóstwo radości Szymkowi i jego najbliższym, a zebrane fundusze z pewnością wesprą jego dalszą rehabilitację i walkę o normalne życie. Dodam od siebie, jako uczestnika turnieju, że kolejny raz było to udane przedsięwzięcie pod względem organizacyjnym w jakim miałem przyjemność uczestniczyć. Turniej spełnił oczekiwania wszystkich uczestników, nie tylko pod względem sportowym, który był celem drugorzędnym, ale przede wszystkim charytatywnym. Ten cel był dla organizatorów i jego uczestników najważniejszy. Do zobaczenia za rok na V edycji Nocnych Marków.

Tekst i fot. Wojciech Nawrocki

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz