#Q4news. 'Olimpijczyk' przeprowadza się do 'Delfina'

2019-05-16 13:26:05, Maciej Kowalczyk

To koniec trwającej lata odysei MKS "Olimpijczyk". Włocławscy judocy, którzy ostatnio korzystali z gościny Zespołu Szkół nr 11, przez kolejnych 10 lat trenować będą w pomieszczeniach wydzierżawionych od OSiR-u.

Nowa siedziba MKS "Olimpijczyk" znajduje się w budynku pływalni "Delfin". Judocy mają do dyspozycji 100 metrów kwadratowych, szatnie i natryski, którego to zaplecza brakowało w starej siedzibie przy ulicy Papieżka. Choć jak przyznaje Aneta Szczepańska z MKS, stara siedziba miała również swoje plusy (amortyzowana mata treningowa, której brak w nowej sali) niemniej nowa bije ją na głowę pod względem zaplecza. 

"Olimpijczyk" swoją dawną siedzibę stracił, kiedy wyburzono pawilon przy ulicy Chopina a na jego miejscu stanęła Hala Mistrzów. Przez kolejne lata trwała tułaczka klubu. Najpierw klub trafił do Zespołu Szkół Technicznych, jednak, kiedy w roku 2013 rozpoczął się remont jego obiektów, zawodnicy musieli szukać nowej siedziby. Tak trafili do ZS 11, gdzie klub funkcjonował do wczoraj.

Właśnie wczoraj "Olimpiczyk" oficjalnie przeprowadził się do nowych pomieszczeń. Dzierżawa na 10 lat gwarantuje stabilizację dla jego zawodników, którzy wczoraj prezentowali swoje umiejętności, przed licznie zaproszonymi gośćmi. Oprócz przedstawicieli władz samorządowych, rodziców młodych zawodników, na spotkaniu nie zabrakło także przedstawicieli sponsorów, dzięki którym klub mógł funkcjonować przez lata swojego istnienia.

Wszystkim, którzy w różnej formie wspierali jego działania wreczono z tej okazji pamiątkowe dyplomy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz