Zamknij [X]

Prace nad parkletem na finiszu

2019-04-24 08:40:51, Maciej Kowalczyk

To pierwszy taki obiekt, jaki powstaje we Włocławku. Przestrzeń dla pieszych, przywracająca miasto pieszym - do najkrótsza definicja podobnych konstrukcji, liczących zazwyczaj kilka metrów kwadratowych. Ten pierwszy we Włocławku powstaje w ramach projektu - "Rewitalizacja Gwoździarni - warsztaty budowania mebli z palet".

Projekt jest już na ukończeniu. Ostatnie szlify i prace nad parkletem ruszą w najbliższą sobotę, 27 kwietnia, w siedzibie Gwoździarni przy ul. Szpichlernej 7/9:

Spotykamy się kolejny raz w celu dokończenia parkletu, na którym pracowaliśmy w zeszłym roku. Przyjdź i dołóż swoją cegiełkę do mebla, który już wkrótce stanie w przestrzeni włocławskiego Śródmieścia - zachęcają organizatorzy - Zaczynamy o godz. 11.00.

Powstanie parkletu możliwe jest dzięki wsparciu finansowemu udzielonemu w ramach mikrograntu przyznanego w konkursie na wsparcie projektów lokalnych na obszarze rewitalizacji. Gwoździarnia funkcjonująca przy ul. Szpichlernej 7/9, otrzymała na ten cel dotację w wysokości 2500 zł.

Parklet jest miejscem zielonym o charakterze rekreacyjnym, urządzanym na stalowo-drewnianej konstrukcji, która umieszczana jest na miejscu parkingowym. Chodzi przede wszystkim o przekształcenie przestrzeni zarezerwowanej do tej pory dla samochodów na miejsce przyjazne pieszym.

Pierwszy taki obiekt we Włocławku przygotowany jest we współpracy z Gwoździarnią przy udziale mieszkańców i w najbliższych tygodniach stanie na obszarze rewitalizacji. Łącznie włocławski ratusz planuje w ramach Gminnego Programu rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028 budowę i montaż 5 parkletów na obszarze rewitalizacji. Gdzie dokładnie? O tym Urząd zadecyduje wspólnie z mieszkańcami. Co ważne, w zależności od zainteresowania włocławian, będą one mogły zmieniać swoją lokalizację.

(Inf. prasowa UM Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz