Prezydent spotkał się z mieszkańcami Zazamcza. Następne - Południe.

2019-04-02 15:03:46, Maciej Kowalczyk

Wczoraj prezydent Marek Wojtkowski zainaugurował coroczny cykl spotkań z mieszkańcami. Jako pierwsi mogli porozmawiać z włodarzem miasta i jego zastępcami mieszkańcy Zazamcza. Spotkanie odbyło się w budynku II LO przy ulicy Uroczej.

Na spotkaniu z prezydentem pojawiły się tłumy i nie ma w tym przesady. Ponad stu mieszkańców wypełniło szczelnie salę i część korytarza. Wszyscy mieli swoje powody by pojawić się w tym miejscu, bo i postulatów i spraw do załatwienia mieli wiele.

Najczęściej poruszanym problemem na tym spotkaniu była kwestia związana z budową obwodnicy – trasy średnicowej, która według planów ma połączyć Toruńską z ulicą Wieniecką. Pierwszy etap tej inwestycji miał rozpocząć się w tym roku, prace przygotowawcze miały dotyczyć połączenia Toruńskiej z Promienną. Jak wiemy, przynajmniej na razie, tak się nie stanie. Inwestycja wypadła z tegorocznego budżetu z uwagi na drastyczny wzrost kosztów. Co ciekawe jednak, na spotkaniu nie brakowało głosów, że wstrzymanie prac jest dobrym rozwiązaniem. Podnoszono nie tylko argument kosztów, ale także obawy przed gwałtownym wzrostem ruchu na ulicy Promiennej.
Mieszkańcy zwracali także uwagę na problem związany z torowiskiem, dzielącym dzielnicę i mocno utrudniającym życie tym, którzy codziennie muszą przeprawiać się na drugą stronę torów, często łamiąc przy tym przepisy i narażając się na mandaty. Jak zapewniał Krzysztof Kukucki, zastępca prezydenta odpowiedzialny za inwestycje- ogłoszenie przetargu na budowę zapowiedzianego przejścia podziemnego przy ulicy Radosnej nie jest kwestią tygodni, ale dni. Do miasta dotarły już ostatnie dokumenty z Polskich Linii Kolejowych.

Kwestii podnoszonych przez mieszkańców było więcej. Długo rozmawiano między innymi o położeniu asfaltu na części ulicy Lisek. Jak tłumaczył prezydent i jego zastępcy ulica doczeka się dywanika, wcześniej jednak swoją infrastrukturę na tym obszarze położy Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.

Hałas generowany przez przejeżdżające pociągi, problem nasadzeń czy nierówne chodniki – to tylko niektóre z zagadnień o jakich mówiono wczoraj na Uroczej. Więcej, w relacji wideo.

Przypomnijmy, że wczorajsze spotkanie było pierwszym z cyklu siedmiu, jakie odbędą się w kwietniu. Kolejne już dziś o 17:00. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 przy ul. Gałczyńskiego 9.

Następne zaś:

  • 4 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Wiejskiej 29,
  • 8 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Szkolnej 13,
  • 10 kwietnia o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Żytniej 47,
  • 11 kwietnia o godz. 17.00 w Zespole Szkół nr 8 przy ul. Willowej 8

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz