Włocławski Delfin wraca zwycięsko po zawodach na Grand Prix

2019-03-28 08:43:20, Maciej Kowalczyk

W sobotę 23 marca Klub Pływacki Delfin Włocławek wywalczył 6 medali podczas IX Grand Prix Kujaw w Sprincie w Inowrocławiu.

W zawodach brało udział 200 zawodników z 21 klubów. Włocławski klub reprezentowało 5 zawodników: Amelia Krawczuk, Aleksandra Szatkowska, Julia Wiesławska, Wiktor Zasada i Aleksander Krawczuk.
Pływacy wywalczyli 6 medali. Dwukrotnie na najwyższym podium stawał Wiktor Zasada, który wygrał konkurencje 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem grzbietowym. Amelia Krawczuk zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym i brązowy medal w konkurencji 50 m stylem grzbietowym. Złoty krążek wypływał Aleksander Krawczuk na dystansie 50 m stylem dowolnym i brązowy na 50 m stylem klasycznym. Aleksander odebrał również puchar najlepszego zawodnika pływaków 10 i 11 – letnich. Aleksandra i Julia poprawiły swoje rekordy życiowe zajmując wysokie lokaty.