Zamknij X

99- latek nie żyje. 12 osób w szpitalu - efekt pożaru na Dziewińskiej [WIDEO]

2019-03-26 15:51:30, Maciej Kowalczyk

To była jedna z największych akcji ratowniczych we Włocławku ostatnich lat. Łącznie kilkudziesięciu strażaków walczyło z ogniem, który pojawił się w mieszkaniu na pierwszym piętrze budynku. W akcji ratowniczej poszkodowanych zostało także czterech policjantów. Pożar przy ulicy Dziewińskiej pochłonął niestety także ofiarę śmiertelną.

Już wczoraj straż pożarna informowała o odkryciu w pogorzelisku zwłok ofiary o nieustalonej tożsamości. Dziś policja potwierdziła, że ofiarą pożaru był 99-letni mężczyzna. Mieszkanie w którym się znajdował doszczętnie spłonęło, kilka innych jest poważnie uszkodzonych. Zarówno przez ogień, jaki i w wyniku działań gaśniczych.

Jak podkreślają obecni wczoraj na miejscu przedstawiciele ratusza - akcja służb była sprawna, szybka i profesjonalna. Należy takze dodać, że trudna. Dym odciął drogę mieszkańcom na wyższych kondygnacjach. Za pomocą drabin i podnośnika ewakuowano łącznie 36 osób.12 osób wymagało przewiezienia do szpitala, kilkunastu osobom udzielono pomocy na miejscu.

Pogorzelcy mogą liczyć na pomoc miasta. Już wczoraj na miejscu tragedii znaleźli się pracownicy MOPR, pozostają tam także dzisiaj wyjaśniając poszkodowanym na jaką pomoc mogą liczyć. Więcej w materiale wideo:

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz