Konkurs im. Elżbiety Zawackiej - Już można przesyłać swoje prace

2019-03-21 10:50:53, Maciej Kowalczyk

Do 12 kwietnia trwa jedenasta edycja wojewódzkiego konkursu im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej „Oni tworzyli naszą historię” którym głównym organizatorem jest Urząd Marszałkowski.

Klasy VII i VIII szkół podstawowych, klasy gimnazjalne oraz uczniowie liceum, technikum i szkół branżowych z naszego województwa mają za zadanie przedstawić dokumentujące losy nieznanych bohaterów oraz wspomnienia uczestników i świadków ważnych wydarzeń w dziejach Polski i regionu. Uczniowie, nauczyciele i szkoły mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

Ideą konkursu jest upamiętnienie profesor Elżbiety Zawackiej, kurierki Armii Krajowej i jedynej kobiety wśród cichociemnych oraz zarażenie młodych ludzi jej pasją: dokumentowaniem historii. Przedsięwzięcie ma zachęcić uczniów do rozwijania wiedzy historycznej o naszym regionie oraz dokumentowania lokalnych dziejów na podstawie wspomnień świadków, a także zdjęć i pamiątek z domowego archiwum. Nauczycieli zaś skłonić do krzewienia wiedzy o historii regionu.

Organizatorem tegorocznej, jedenastej już edycji konkursu jest Urząd Marszałkowski we współpracy z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Fundacją Generał Elżbiety Zawackiej, Archiwum i Muzeum Pomorskim AK, Wojskowej Służby Polek w Toruniu oraz Biblioteką Pedagogiczną im. gen. bryg. prof. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.

Do konkursu można nadsyłać prace w dowolnej formie wypowiedzi pisemnej o tematyce „O ludziach”, „O wydarzeniach” lub „Album rodzinny”, w dwóch kategoriach: dla uczniów klas VII i VII szkół podstawowych i klas gimnazjalnych oraz dla uczniów liceów, techników i szkół branżowych.
Organizatorzy czekają na prace w 3 kategoriach: „O ludziach”, „O wydarzeniach” i „Album rodzinny”.

Dla laureatów konkursu przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody: za zajęcie pierwszego miejsca w obu kategoriach – do 1 500,00 zł, za drugie miejsce – do 1 000 zł, za trzecie miejsce – do 500 zł. Szkoły, których uczniowie zwyciężą w obu kategoriach otrzymają nagrody rzeczowe. Nagrody trafią także do nauczycieli – opiekunów autorów zwycięskich prac w obu kategoriach.


Więcej informacji na temat konkursu na stronie Urzędu Marszałkowskiego .

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz