Zamknij [X]

Policjantem jest się także po służbie

2019-03-14 10:34:55, Maciej Kowalczyk

Naczelnik wydziału ruchu drogowego z Torunia nadkom. Tomasz Bałuk pokazał, że policjantem jest się przez całą dobę. Jadąc w wolnym czasie, zatrzymał na terenie pow. radziejowskiego kompletnie pijanego kierowcę opla.

Do zatrzymania doszło wczoraj w Dobrem na ul. Parkowej kilka minut przed 23:00. Naczelnik wydziału ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu nadkom. Tomasz Bałuk, jechał swym prywatnym autem w czasie wolnym. Zauważył na drodze opla, którego kierowca miał wyraźne problemy z utrzymaniem toru jazdy.
Policjant skorzystał z okazji, gdy opel się zatrzymał i podszedł do kierowcy. Okazało się, że jest kompletnie pijany. Miał niewyraźną mowę i czuć było od niego alkohol. Zadzwonił na nr alarmowy i poinformował, o zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Patrol, który przybył na miejsce przebadał 45-letniego mieszkańca pow. aleksandrowskiego i okazało się, że mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Zatrzymany na miejscu stracił prawo jazdy a wkrótce jego sprawa trafi do sądu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności wysoka grzywna oraz zakaz kierowania.
Policjant wykazał się czujnością i godną naśladowania postawą, która przyczyniła się do wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy.

( Inf. Prasowa KP Radziejów)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz