Zamknij [X]

Pobiegli dla Pawła

2019-02-25 09:40:21, Maciej Kowalczyk

Dwustu biegaczy, od lat kilku do kilkudziesięciu pojawiło się na starcie niedzielnego „Biegu po życie”. W ramach tegorocznej edycji biegacze zbierali środki na leczenie Pawła Lewandowskiego.

Paweł Lewandowski to włocławski biegacz, który w ubiegłym roku przygotowywał się już do uczestnictwa w ubiegłorocznej edycji imprezy.. Ostatecznie jednak nie stanął na starcie. Na przeszkodzie stanęła lekarska diagnoza: 

Był to nowotwór, nowotwór złośliwy. Na szczęście udało się go zwalczyć.– wspomina Paweł Lewandowski – Jestem po chemii, po leczeniu wzmacniającym Teraz czekam na wyniki rezonansu i zobaczymy co dalej będzie. Kolejna chemia, czy wszystko zakończy się pozytywnie?

Niezależnie od tego, jakie będą wyniki zbliżających się badań włocławianinowi potrzebna jest pomoc finansowa. Paweł Lewandowski musiał przerwać dodatkowe leczenie właśnie z uwagi na jego koszty, których nie był w stanie pokryć samodzielnie, także i w fundacji, z której pomocy korzysta, zabrakło koniecznych środków.

Mam przerwaną chemię, mam przerwane dodatkowe leczenie, tylko z powodów finansowych, a mam zalecenia, żeby to leczenie dodatkowe kontynuować – opowiada biegacz

Dzięki pomocy wolontariuszy z Fundacji Humanitarnej w niedzielny poranek, podczas włocławskiego biegu udało się zorganizować kwestę na rzecz Pawła. Organizatorem tego wydarzenia, był Kamil Raus:

Pomysł pojawił się rok temu – tłumaczy – Mało jest we Włocławku biegów,, więc wpadliśmy na pomysł, że go zrobimy. Żeby różnił się od tych wszystkich biegów, znaleźliśmy sobie cel. Cel -żeby pomagać. Udało się za pierwszym razem, udało się za drugim razem, mam nadzieję, że dzisiaj też się uda.

Udało się. Frekwencja dopisała, podobnie jak pogoda, przez co 200 biegaczy mogło bez przeszkód przebiec parkowymi alejkami. Bieg był bardziej przygodą i imprezą integracyjną, mniej sportową rywalizacją. Na starcie pojawili się rodzice ze swoimi pociechami, jak i biegacze ze sporym doświadczeniem.

Uczestników bardzo dużo, bardzo dużo dzieci – wskazywał uczestniczący w imprezie radny Arkadiusz Piasecki – Pełna integracja, nas, włocławskich biegaczy podczas tego biegu i bardzo się cieszymy, że możemy się tutaj spotkać.

Integracja zaowocowała także sukcesem zbiórki na rzecz Pawła. Podczass niedzielnego biegu do puszek wolontariuszy trafiło 4479,91 zł.

Spotkanie udało się znakomicie, co może sprawdzić każdy zaglądając do naszego materiału wideo i fotorelacji.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz