WTS KDBS bez punktu. AZS wygrywa 0:3

2019-02-11 11:17:29, Maciej Kowalczyk

W meczu 24 kolejki zaplecza ekstraklasy WTS KDBS Bank Włocławek uległ w Hali Mistrzów AZS Politechnice Śląskiej Gliwice 3:0. Włocławianki z 5 punktami wciąż zajmują ostatnią pozycję w tabeli I ligi kobiet.

Zgromadzeni w Hali Mistrzów kibice mieli okazję obejrzeć dość jednostronne spotkanie. Walczące o udział w play offach gliwiczanki nie pozostawiły złudzeń zawodniczkom WTS. Ich celem była wygrana za dwa punkty i cel ten zrealizowały.

Mecz toczył się pod dyktando gości. Zawodniczki z Gliwic od początku narzuciły tempo spotkania i pewnie kontrolowały pojedynek. W pierwszych dwóch setach włocławianki tylko chwilami zbliżały się do ekipy gości, za każdym razem jednak AZS porządkował szyki i bezpiecznie „dowoził” prowadzenie do końca.

Trzeci set mógł wlać w serca włocławianek nadzieję. Ich szalony pościg za ekipą gości zakończył się obronieniem 4 kolejnych piłek meczowych. Niestety gliwiczanki uspokoiły grę i ostatecznie wygrały tego seta do 23.

WTS Włocławek - AZS Politechnika Śl. (0:3) 16:25, 14:25, 23:25