3. edycja akcji ,,Wymiana ciepła

2019-01-30 14:50:08, Maciej Kowalczyk

Włocławskie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu, po raz trzeci już, umożliwia włocławianom ,,podzielenie się ciepłem". Akcja ,,Wymiana ciepła" rozpoczęła się w poniedziałek.

Przed budynkiem w COPiW od kilku dni znaleźć można wieszak pełen ubrań. Ta nietypowa ,,dekoracja" to element akcji ,,Wymana ciepła". W jej ramach włocławianie mogą oddać potrzebującym ciepłe, zimowe ubrania, tak potrzebne o tej porze roku.

To akcja samopomocowa, jest to akcja społeczna(...) To najprostrza z możliwych inicjatyw, która polega na tym, że wystawiony jest wieszak, na kórym osoby, które posiadają zimową odzież wierzchnią(...) Mogą zostawic swoje rzeczy, a osoby potrzebujące, te które marzną ,,pobierają to ciepło - tłumaczy ideę akcji Honorata Maj Dyrektor COPiW.

Akcja, która rozpoczęła się w poniedziałek, cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców. Codziennie na wieszaku pojawiają się nowe ubrania i codziennie porzebujący mogą skorzystać z tej formy pomocy. 

Jak podkreśla dyrektor Centrum akcja ta, choć nie wymaga dużego nakładu pracy ze strony personelu w COPiW, to jednak angażuje nie tylko ich i nie tylko przedstawicieli organizacji mających siedzibę przy Żabiej, ale także grupy wolontariatu i po prostu mieszańców.

Każdy, kto chciałby ,,wymienić ciepło" może przyłączyć się do akcji. Wieszak, do wiosny, znaleźć będzie można przy Żabiej 12a. 

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz