Pojedynek Anwilu z Polskim Cukrem wygrany

2019-01-26 18:09:49, Maciej Kowalczyk

Jeśli wybierać te derby, które w Polskiej Lidze Koszykówki najmocniej elektryzują kibiców, pojedynki Anwilu z Polskim Cukrem dzierżyłyby pierwsze miejsce. Tak było także wczoraj. Emocje, piękna gra i co najważniejsze – powrót mistrzowskiego Anwilu. To stało się w piątek w Toruniu.

Od początku włocławianie zdołali narzucić swoje tempo gry rywalom, znakomicie funkcjonowała tez obrona i podopieczni Igora Milicicia mozolnie rozpoczęli budowanie przewagi. Po pierwszej kwarcie nie wyglądała ona jeszcze okazale, włocławianie wygrali ją 23:17, ale koncert miał dopiero się rozpocząć.

W drugiej odsłonie torunianie nadal nie mogli przebić się przez szczelną i agresywną obronę Anwilu, choć starali się utrzymywać dystans. Nie do końca się to udawało. W końcówce kwarty, dzięki punktom Łączyńskiego, Sobina i rozgrywającego świetny mecz Simona (22 pkt. 6/8 z gry) przewaga Rottweilerów sięgnęła już 15 oczek, a w trzeciej kwarcie nie zwolnili oni tempa.
Kolejne punkty Simona, rewelacyjne prowadzenie gry przez Łączyńskiego i na minutę przed końcem tej części gry Anwil ( po „trójce” Broussarda) wygrywał już 23 punktami.
Katastrofa nie nastąpiła, choć „Twarde Pierniki” rzuciły się do odrabiania strat, nie starczyło czasu..Anwil wygrał to spotkanie 89:80, prezentując basket przypominający ten jaki zapamiętaliśmy z ubiegłego sezonu.