Zamknij [X]

Spotkanie z dzielnicowymi przed feriami

2019-01-11 14:07:37, Maciej Kowalczyk

Spotkania z dziećmi stały się miłą codziennością dla włocławskich policjantów. Szczególnie teraz, przed zbliżającymi się feriami zimowymi jest to wyjątkowo wskazane. Dlatego dzielnicowi z Chocenia spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilkowicach i opowiedzieli im o bezpieczeństwie podczas wypoczynku zimowego.

Wczoraj (10.01.19) dzielnicowi z Posterunku Policji w Choceniu spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w Wilkowicach. W czasie wizyty mundurowi uczyli młodych słuchaczy bezpiecznych zachowań oraz unikania zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się podczas zimowych zabaw. Jednym z głównych zagrożeń podczas zimy jest wchodzenie osób na zamarznięte zbiorniki wodne. Dzielnicowi przestrzegali przed takimi zabawami na lodzie i przypomnieli młodzieży jak można pomóc w bezpieczny sposób osobie, pod którą załamał się lód za pomocą szalika czy znalezionej w pobliżu gałęzi.

Nie mogło także zabraknąć omówienia podstawowych zasad bezpieczeństwa dotyczących niechronionych uczestników ruchu drogowego. Oprócz zasad poruszania się po drodze i bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię mundurowi wskazali uczniom zalety noszenia elementów odblaskowych. To właśnie posiadanie takich elementów pozwala kierowcy zobaczyć dużo wcześniej pieszego i umożliwia mu na bezpieczne ominięcie idącej drogą osoby.

Mamy nadzieję, że zbliżające się ferie okażą się miłym i bezpiecznie spędzonym czasem.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz