Zamknij [X]

Odpowiadać będzie za inwestycje i rozwój - Krzysztof Kukucki w ratuszu

2019-01-09 13:28:34, Maciej Kowalczyk

Jeszcze w poniedziałek prezydent Marek Wojtkowski powołał Krzysztofa Kukuckiego na stanowisko swojego pierwszego zastępcy. Dziś, na stronie BIP Urzędu Miasta ukazało się zarządzenie prezydenta rozdzielające pomiędzy zastępców odpowiedzialność za poszczególne wydziały ratusza. Zgodnie z przypuszczeniami, były już Przewodniczący Rady Miasta, zajmować się będzie m.in. rozwojem i inwestycjami.

Już w grudniu, po tym kiedy uzyskał rekomendację Sojuszu Lewicy Demokratycznej na stanowisko Zastępcy Prezydenta, stało się jasne, że pożegna się z funkcją przewodniczącego RM, choć nie stało się to nagle. Szef miejskich struktur SLD i były kandydat na urząd prezydenta, do końca roku piastował poprzednie stanowisko. Już w styczniu złożył mandat i zgodnie z poniedziałkową decyzją prezydenta objął stanowisko Pierwszego Zastępcy (z datą od 5 stycznia), co niejako pieczętowało koalicyjną współpracę pomiędzy SLD a Koalicją Obywatelską w tej kadencji samorządu.

Choć formalnie został powołany, to do dziś oficjalnie nie wiadomo było, za który obszar działań ratusza będzie odpowiedzialny. Tylko oficjalnie, gdyż po tym jak Marek Wojtkowski podporządkował swoim powołanym wcześniej zastępczyniom: Domiceli Kopaczewskiej i Barbarze Moraczewskiej inne wydziały UM, było oczywistym, że lider Sojuszu zajmować się będzie pionem związanym z miejskimi inwestycjami.

Już wczoraj potwierdził to w rozmowie z naszym portalem, sygnalizując, że w obszarze jego odpowiedzialności znajdzie m. in. rozwój miasta, inwestycje ratusza i transport zbiorowy. Dziś to już oficjalne. Krzysztof Kukucki jako Zastępca Prezydenta nadzorować będzie  Wydział Rozwoju Miasta, Wydział Inwestycji, Biuro Zamówień Publicznych, Wydział Urbanistyki i Architektury oraz Centrum Obsługi Inwestora.

Do jego obowiązków należeć będzie między innymi: określanie założeń polityki zagospodarowania przestrzennego Miasta i kreowanie warunków podnoszących atrakcyjność inwestycyjną Miasta i zwiększających jego potencjał gospodarczy.

Nominacja dla Krzysztofa Kukuckiego nastąpiła po tym, kiedy zrzekł się on mandatu radnego (do czego zobowiązany był przepisami). Jego mandat w Radzie Miasta obejmie najprawdopodobniej (jeśli potwierdzi to Komisarz Wyborczy) Elżbieta Rutkowska, czyli kolejna kandydatka z listy SLD na Zazamczu, która zebrała w październikowych wyborach największą ilość głosów.

Komentarze (3)


mmmm (2019-01-09 14:32:12) Zgłoś do moderacji
bardzo dobrze, facet młody, energiczny, da sobie radę, Widać ,że chce coś zrobić dla Włocławka.Ale są tacy, że na wejściu będą mieli 10000 ale!!!!. poczekamy to można wtedy osądzać.
Tomi (2019-01-09 21:30:58) Zgłoś do moderacji
Tak przypuszczałem. I dobrze. Głosowalem na tego Pana.
janka (2019-01-10 09:09:51) Zgłoś do moderacji
kolejny zastępca, niczym jak w Warszawie, czy nas na to stać?????, a na Kilińskiego dziura na dziurze, wstyd w centrum taka ulica z dziurami

Dodaj swój komentarz