PIT-11, PIT-11A PIT-8C - od tego roku tylko elektronicznie

2019-01-08 16:30:54, Maciej Kowalczyk

Rok 2019 przynosi nam kilka zmian w naszych kontaktach i rozliczeniach z Fiskusem. Dla większości z nas skończy się mozolne wypełnianie podatkowych formularzy PIT. Zmiany jednak dotyczą też sposobu w jaki rozliczać się będą pracodawcy.

Od tego roku to Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas roczne zeznanie podatkowe. Nasz rola ograniczy się tylko do zapoznania się z nim i zaakceptowania (lub wprowadzenia zmian). Ta nowość dotyczyć będzie osób rozliczających się indywidualnie, wspólnie z małżonkiem i osób samotnie wychowujących dzieci. Na zapoznanie się z proponowanymi przez KAS rozliczeniami będziemy mieli czas od 15 lutego, kiedy Ministerstwo Finansów uruchomi usługę „Twój e-PIT”. O tej nowości z pewnością będziemy jeszcze pisać. Jednak szybciej na zmiany przepisów powinni zwrócić uwagę płatnicy zatrudniający pracowników. 

W ich przypadku dotyczy to sposobu w jaki zgłaszają swoje deklaracje do Urzędu Skarbowego.. Jak przypomina Naczelnik US we Włocławku:

...płatnicy zatrudniający pracowników są zobowiązani przesłać PIT-11, PIT-11A PIT-8C do urzędu skarbowego tylko elektronicznie. Termin na elektroniczne przesłanie do urzędu skarbowego informacji i rocznych obliczeń upływa 31 stycznia.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz