Wyniki 1. i 2. kolejki rundy mistrzowskiej IX edycji Choceńskiej Ligi Futsalu

2019-01-07 08:41:12, Maciej Kowalczyk

W pierwszy weekend nowego roku (5-6 stycznia) 2019 r. w choceńskiej hali GOSiR rozegrano dwie kolejki rundy mistrzowskiej IX edycji Choceńskiej Ligi Futsalu w I i II lidze. Łącznie strzelono – 185 goli, a sędziowie ukarali 21 piłkarzy żółtymi i 2 czerwonymi kartkami.

W pierwszej kolejce strzelono łącznie 42 bramki, a sędziowie ukarali 5 piłkarzy żółtymi kartkami i jednego czerwoną, natomiast w drugiej padło 51 goli i ukarano 4 piłkarzy żółtymi kartami.

Rywalizacja od pierwszej kolejki o tytuł mistrza w I i II lidze nabrała smaczku. Oczywiście największe emocje towarzyszą rozgrywkom pierwszej ligi, gdzie rywalizuje ze sobą 10 najlepszych zespołów z obu lig rundy zasadniczej. Pierwsza kolejka pokazała, że walka o tytuł mistrzowski będzie trwała od pierwszego do ostatniego spotkania, świadczy o tym pierwsza i jakże niespodziewana przegrana lidera I ligi - Saniko Włocławek z liderem II ligi - Power Chodecz, i to aż 0:4. W tym spotkaniu w 32 minucie Bartosz Śmigiel został ukarany za faul na przeciwniku czerwoną kartką. Przez 2 minuty drużyna z Włocławka grała w osłabieniu, ale piłkarze z Chodcza nie zdołali wykorzystać gry w przewadze i pokonać golkipera Saniko.

Kolejną niespodziankę sprawiła drużyna Młodych Weteranów, która niespodziewanie uległa ekipie ZRB Błaszczyk-ZPC „Bałtyk” 4:6. Batory Borzymie co prawda wygrało swoje spotkanie z Banderozą 4:3, ale wygrana nie przyszła łatwo. Jednak drużynie z Kowala zabrakło czasu na całkowite odrobienie strat, choć w samej końcówce dwukrotnie zagroziła bramce Adama Szczepańczyka, który super interwencjami uratował swój zespół od utraty punktu czy przegranej. Niespodziewany walkower oddała drużyna FOL MAX-u w meczu z FC Izbica, jak przekazano, nie zdołała zebrać drużyny.
W drugiej kolejce Agrofarma Gołaszewo udanie zrewanżowała się Młodym Weteranom za porażkę w rundzie zasadniczej, pokonując Weteranów 7:4 (poprzednio 3:7). Batory Borzymie pewnie ograł Power Chodecz 6:3, a FC Izbica nie dała najmniejszych szans ZRB Błaszczykowi, pokonując ekipę z Włocławka 6:1. Drużyna FOL MAX zremisowała z Banderozą 3:3.

Wyniki 1. Kolejki

FC Izbica – FOL MAX 5:0 (walkower)
Saniko Włocławek – Power Chodecz 0:4 (0:1)
Młodzi Weterani – ZRB Błaszczyk-ZPC”Bałtyk” 4:6 (1:1)
Batory Borzymie – Banderoza 4:3 (3:1)
Agrofarma Gołaszewo – Unia Choceń 18:3 (10:1)

Wyniki 2. Kolejki

Młodzi Weterani – Agrofarma Gołaszewo 4:7 (2:2)
Saniko Włocławek – Unia Choceń 16:2 (8:0)
FOL MAX – Banderoza 3:3 (2:2)
Batory Borzymie – Power Chodecz 6:3 (2:2)
FC Izbica – ZRB Błaszczyk-ZPC „Bałtyk” 6:1 (3:0)

Pełna dokumentacja 1. i 2. kolejki w II lidze ChLF:

Druga liga również rozegrała w miniony weekend dwie kolejki, w której strzelono łącznie – 92 goli. Sędziowie ukarali - 12 piłkarzy żółtymi kartkami oraz jednego czerwoną. W 24 minucie meczu pomiędzy ZS Chodecz, a Power Lubraniec, sędzia ukarał czerwoną kartką Mirosława Pilarskiego z Lubrańca za niebezpieczne uderzenie łokciem bramkarza ZS Chodecz. W 1. kolejce doszło do niebezpiecznego w skutkach zderzenia piłkarzy w meczu FC Brzyszewo z Trampkarzami Unii Choceń. W tym spotkaniu jedyna grająca dziewczyna w trampkarzach - Zuzia Piasecka doznała poważnego uszkodzenia barku i została hospitalizowana. Dla niej udział w tej edycji już się zakończył. Mecz trampkarzy zakończył się minimalną porażką FC Brzyszewem 6:8, choć do przerwy był remis 3:3.

Wyniki 1. Kolejki:

OPPP Boniewo – All-Star Team 4:8 (2:3)
ZS Chodecz – Vixa Team 3:13 (2:6)
Unia Choceń-Trampkarze – FC Brzyszewo 6:8 (3:3)
Power Lubraniec – Detal Met 2:2 (1:0)
Pizzeria Najlepsza – Zjednoczeni Czerniewice 3:6 (1:1)

Wyniki 2. Kolejki:

Unia Choceń-Trampkarze – Vixa Team 1:11 (1:3)
Power Lubraniec – ZS Chodecz 1:3 (0:2)
Zjednoczeni Czerniewice – All-Start Team 4:3 (1:1)
Pizzeria Najlepsza – Detal Met 6:4 (2:1)

3 Rafał Nowak – Vixa Team – 5

Organizatorzy zapraszają kibiców i sympatyków futsalu do hali GOSiR w Choceniu w najbliższą niedzielę 13 stycznia 2019 roku od godz. 9:00, gdzie swoje spotkania w 3. kolejce rozegrają obie ligi.

Zestaw par 3. kolejki rundy mistrzowskiej I ligi w dniu 13 stycznia 2019 r.

Batory Borzymie – Saniko Włocławek g. 9:45
Banderoza – ZRB Błaszczyk-ZPC”Bałtyk” g. 11:15
Młodzi Weterani – Unia Choceń g. 12:45
FC Izbica – Agrofarma Gołaszewo – (przełożony, termin do ustalenia)
FOL MAX – Power Chodecz g. 15:45