Zamknij [X]

Boże Narodzenie spokojne na drogach

2018-12-27 12:50:31, Maciej Kowalczyk

Świąteczny weekend przebiegł na naszych drogach dość bezpiecznie. W ciągu 6 dni działań włocławscy mundurowi odnotowali jeden wypadek z jedną osobą poszkodowaną oraz 30 niegroźnych kolizji. Zatrzymali 7 nietrzeźwych kierujących, którzy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. W trzech przypadkach do zatrzymania nietrzeźwych kierujących przyczynili się świadkowie uniemożliwiając im dalszą jazdę

Przez ostatnie sześć dni włocławscy mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Podczas tych działań odnotowaliśmy 1 wypadek drogowy z 1 osobą poszkodowaną, do którego doszło w środę (26.12.18) około godziny 20 przy ulicy Chopina we Włocławku. Z wstępnych ustaleń na miejscu wynika, że 61-letni kierujący suzuki jadąc w stronę ulicy Warszawskiej potrącił pieszego przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. 16-letni pieszy z obrażeniami trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że był trzeźwy.

Przez cały okres działań odnotowano 30 kolizji drogowych.

Podczas działań nie mogło zabraknąć również kontroli stanu trzeźwości kierujących. Niestety siedem takich osób zasiadło za kółkiem na podwójnym gazie. Rekordzistami okazali się dwaj kierujący, którzy mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie i zostali zatrzymani w Izbicy Kujawskiej. Do pierwszego zatrzymania doszło w piątek (21.12.18) około godziny 18 przy ulicy Kolskiej w Izbicy Kujawskiej, gdzie 41-latek kierował vw i spowodował kolizję z innym pojazdem. Natomiast w środę (26.12.18) przy ulicy Narutowicza w Izbicy Kujawskiej policjanci zatrzymali 25-latka, który kierował hyundaiem. Badanie stanu trzeźwości obu kierujących wykazało, że prowadzili pojazdy mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W trzech przypadkach do zatrzymania nietrzeźwych przyczynili się świadkowie, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwym i poinformowali o tym fakcie mundurowych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (22.12.18) przy ulicy Kaliskiej we Włocławku. Zgłaszająca poinformowała o mężczyźnie, który najpierw jechał środkiem ulicy i po zaparkowaniu mercedesa wysiadł zataczając się. Po chwili powrócił do pojazdu i chciał odjechać, jednak kobieta wraz z mężem uniemożliwili dalszą jazdę. Po dotarciu mundurowi przeprowadzili badanie trzeźwości 70-latka, które wykazało ponad 1 promil alkoholu w organizmie.

Dwa kolejne ujęcia obywatelskie miały miejsce w poniedziałek (24.12.18) na terenie Włocławka. Najpierw mundurowi zostali powiadomieni około godziny 21 przez jednego z kierujących, że jedzie w stronę Zawiśla za pojazdem renault, którego kierujący najeżdża na krawężniki. Po jednym z takich uderzeń w krawężnik przy ulicy Lipnowskiej świadek zajechał mu drogę i zabrał kluczyku uniemożliwiając dalszą jazdę. Okazało się, że 58-latek prowadził renault mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Natomiast niecałą godzinę później mundurowi zostali powiadomieni przez świadka o kierującym oplem, który ruszył z parkingu przy ulicy Wiślanej i na skrzyżowaniu z ulicą Bulwary zatrzymał się gasząc silnik. Po dotarciu policjanci sprawdzili stan trzeźwości 37-letniego kierowcy opla, u którego wynik wykazał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie .

W sprawie wypadku drogowego policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą dalsze czynności, natomiast siedmiu kierujących odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za tak nieodpowiedzialne zachowanie na drodze może im grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

(Inf. prasowa KMP Włocławek)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz