Zamknij X

LMK po raz kolejny w projekcie AIESEC

2018-12-11 11:22:50, Maciej Kowalczyk

Do czwartku we włocławskim Liceum Marii Konopnickiej przebywa niecodzienny gość. W ramach międzynarodowego projektu AIESEC w murach liceum ( i nie tylko) spotkać można studentkę z Chin.

Celem projektu jest umożliwienie młodym Polakom kontaktu ze studentami z całego świata, którzy będą prowadzić zajęcia w polskich liceach. Ich zadaniem będzie przedstawienie swoich krajów i kultur. Dzięki bezpośredniemu kontaktowi młodzież przełamuje stereotypy i rozwija swoje horyzonty.

W ramach projektu, do tej pory Polskę odwiedziły setki praktykantów z różnych stron świata. W sumie prowadzili oni zajęcia w ponad 300 szkołach w całym kraju.

LMK bierze udział w projekcie już czternasty raz . Dotychczas uczniowie liceum gościli studentów z Kanady, Bangladeszu, Kolumbii, Szwajcarii, Peru, Indii, Rosji, Kirgistanu, Węgier, Brazylii, Mołdawii, Chin, Kambodży, Azerbejdżanu, Egiptu, Turcji, Włoch, Indonezji, Australii, Pakistanu, Turcji i Indonezji. W sumie - 39 wolontariuszy.

W tej edycji naszym gościem jest Runze - pochodząca spod Szanghaju, studiująca Historię Sztuki w stolicy Australii, mówiąca również po japońsku.

W czasie spotkań z młodzieżą LMK przedstawia swój kraj, tradycje, historię, życie codzienne, problemy i nadzieje. W zamian poznaje nasze realia, polską kuchnię i gościnność. Zapoznaje się również z historią i zabytkami Włocławka.

(Inf. prasowa LMK)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz