W budynku MBP jest już oczekiwana winda

2018-12-06 14:34:47, Maciej Kowalczyk

W roku 2017 ten projekt został jednym ze zwycięskich w głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Prace nad montażem zewnętrznej windy trwały od sierpnia tego roku. Od dziś służy czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Winda ma ułatwić osobom starszym i niepełnosprawnym korzystanie z czytelni i wypożyczalni położonych na piętrach budynku. 

Na przełomie lat 60-tych i 70-tych, gdy powstawał budynek MBP umiejscowienie wypożyczalni w budynku bez windy było standardem. dziś jest zupełnie inaczej - mowi dyrektor MBP Andrzej Chmielewski - Cieszę się, że po 45 latach Miejska Biblioteka Publiczna dysponować będzie windą dla czytelników z Budżetu Obywatelskiego.

Dyrektor dziękował przy tej okazji bibliotekarzom, którzy zaangażowali się w lobbowanie na rzecz tego projektu wśród czytelników i samym czytelnikom, którzy oddali swój głos w głosowaniu.

Z tej okazji na uroczystość oddania do użytku windy w budynku biblioteki zaproszono też Panią Danutę Czerwińską, będącą najaktywniejszą czytelniczką MBP. Pani Danuta, jako pierwsza miała okazję skorzystać z nowej windy.

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz