Reagujmy na potrzeby osób zagrożonych wychłodzeniem

2018-11-27 15:21:53, Maciej Kowalczyk

Za oknem coraz niższe temperatury, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób bezdomnych, czy też starszych, mieszkających samotnie. Nie bądźmy więc obojętni i informujmy służby o osobach narażonych na wychłodzenie. Czasem wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

Jak co roku, w czasie gdy pojawiają się pierwsze przymrozki, policjanci apelują, by nie być obojętnym na czyjąś krzywdę. Niskie temperatury stanowić mogą bowiem duże zagrożenie dla osób bezdomnych, samotnych, czy też nieporadnych życiowo.

Mundurowi nie tylko reagują na sygnały od mieszkańców, ale też sami sprawdzają miejsca, w których przebywać mogą bezdomni, potrzebujący pomocy. W ramach codziennych obchodów dzielnicowi kontrolują pustostany, parki, przystanki autobusowe. Zwracają także uwagę na osoby starsze, samotne, które z różnych powodów nie mogą poradzić sobie z codziennymi czynnościami, jak chociażby z napaleniem w piecu. Wszystko po to, aby pomóc im bezpiecznie przetrwać trudne zimowe warunki i zapobiec przypadkom śmierci w wyniku wychłodzenia.

Podczas patroli policjanci nie tylko informują bezdomnych o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur, ale też wskazują miejsca i placówki, gdzie mogą uzyskać pomoc. Na terenie Włocławka są to:

- Schronisko dla Bezdomnych Kobiet i Mężczyzn przy ul. Karnkowskiego 7;

- Schronisko dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Płockiej 2;

- Ogrzewalnia przy ul. Gdańskiej 10 (wejście od strony ul. Wyszyńskiego).

Apelujemy o to, aby nie być obojętnym i przekazywać służbom informacje o osobach bezdomnych, samotnych, bezradnych, których życie może być zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Pamiętajmy, że czasem wystarczy jeden telefon na numer alarmowy 112, aby uratować czyjeś życie.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz