4 miejsce w Europie Academy Martial Arts z Włocławka

2018-11-27 09:00:03, Maciej Kowalczyk

W dniach 23-25 listopada 2018r. odbyły się zawody Kyokushin Europen Cup Warsaw 2018 WORLD KYOKUSHIN BUDOKAI w Warszawie. W imprezie uczestniczyło około pięciuset zawodników z 19 krajów z organizacji WBK oraz IKO Matsushima, WKO, Kyokushin - kan, IFK, IKAK, IKO Catalunya, IKO Matsui i IKO Nakamura.

Puchar Europy WBK organizował Shihan Paweł Juszczyk. Turniej był rozegrany w konkurencjach kumite oraz kata i można było go obejrzeć na żywo w telewizji na kanale TVP3.

Klub Academy Martial Arts Włocławek reprezentował zawodnik PIOTR GROCHULSKI 4 Kyu Karate Kyokushin pod przewodnictwem Sensei PAWŁA SIDORA 3 dan Jiu Jitsu. Piotr w eliminacjach stoczył walkę z zawodnikiem reprezentacji Czech Vojtech Kreizer, którą wygrał na punkty. W następnej walce z zawodnikiem Hiszpanii Guillem Matas Piotr uznał wyższość i wyszkolenie techniczne przeciwnika i przegrał na punkty plasując się na 4 miejscu Pucharu Europy.

-"Impreza i zawodnicy stali na najwyższym poziomie. Piotr przegrał walkę z Hiszpanem, który był wicemistrzem tych zawodów w zeszłym roku. Był blisko zdobycia brązowego medalu ale to widocznie jeszcze nie jego czas"- relacjonuje Sensei Paweł Sidor.

4 lokata reprezentanta Polski - zawodnika z Włocławka na tak światowych zawodach to świetny wynik.

Wyjazd i występ Piotra w Pucharze Europy był możliwy dzięki firmie HUSAR Budownictwo Inżynieryjne S.A.

Serdecznie dziękujemy sponsorowi i Piotrowi- wracaj do zdrowia i widzimy się na treningu w przygotowaniach do kolejnych zawodów. OSU!