Uczniowie ZSB gościli w Brukseli

2018-11-21 16:11:55, Maciej Kowalczyk

Uczniowie włocławskiej Budowlanki gościli na posiedzeniu młodzieżowego Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Obrady odbyły się 19 listopada.

Zespół Szkół Budowlanych jest aktywnym uczestnikiem programu Szkoła – Ambasador Parlamentu Europejskiego. Od wielu lat w ZSB działa Klub Europejski pod opieką Joanny Wiewiórskiej i Doroty Danielewskiej. Już po raz kolejny szkoła uzyskała tytuł Ambasadora PE jako jedyna w województwie kujawsko-pomorskim. Wynikiem aktywności młodzieży było wyznaczenie naszej szkoły do reprezentowania Polski na posiedzeniu młodzieżowego Parlamentu Europejskiego Youth Parliament w Brukseli w dniu 19.11.2018.

Wraz z młodzieżą z całej Europy uczniowie z dwóch szkół Polski (ZSB Włocławek i ZSP Kluczbork) uczestniczyli w posiedzeniu plenarnym parlamentu, brali udział w pracach komisji tematycznych (dostęp do edukacji, ochrony zdrowia, ochrona środowiska, możliwości kształcenia, przedsiębiorczość i inne). Na drodze debaty i głosowania wspólnie wypracowali rozwiązania, które odebrał od nich vice przewodniczący Parlamentu Europejskiego Ramon Luis Valcarcel i skierował je do dalszych prac w „dorosłym” PE. 

Uczniowie odebrali doskonałą lekcję demokracji, prawodawstwa, tolerancji i otwartości oraz doskonalili swoją znajomość języków obcych. Uczniowie Budowlanki spotkali się również z eurodeputowanymi z woj. kujawsko-pomorskiego Januszem Zemke i Tadeuszem Zwiefką. Mogli porozmawiać o pracy Parlamentu i zadaniach posłów. Poza oficjalnymi zadaniami wyjazd do Brukseli był okazją do odwiedzenie innych ciekawych miejsc. Młodzież zwiedzała Kolonię w Niemczech i Antwerpię w Brukseli.

(Inf. prasowa ZSB Włocławek)

Fotorelacje


Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz