Włocławek uczci 100-lecie niepodległości. Wideo

2018-11-07 11:52:30, Maciej Kowalczyk

Od początku tego roku we Włocławku organizowane są różnorakie uroczystości związane ze 100-leciem polskiej niepodległości. Koncerty, wieczornice, biegi i konkursy - to wszystko działo się i dzieje w mieście. Apogeum obchodów dopiero przed nami. Najbliższy weekend przyniesie kilka imprez i uroczystości o charakterze patriotycznym. Warto tam być.

O tych najważniejszych mówiono dziś na konferencji prasowej zorganizowanej we Włocławskim ratuszu. Już 10 listopada warto będzie wybrać się do Muzeum Diecezjalego na wystawę "Za Ojczyznę Wolną i Cara Imperatora módlmy się...". Także dziesiątego listopada czeka nas wyjątkowy koncert fotrepianowy i Apel Jasnogórski.

11 listopada, oficjalne miejskie uroczystości rozpoczną się o 10:00 na Placu Wolności. Następnie przewidziany jest przemarsz uczestników do Bazyliki Katedralej, tam odbędzie się uroczysty koncert i masza świeta.

18 listopada ponownie warto udać się do włocławskiej katedry. 0 19:00 rozpocznie się tam wyjątkowy koncert chórzystów Filharmonii Narodowej.  

Gdzie jeszcze arto się udać? Co dziać będzie się w mieście? Dowiecie się ogladając nasz materiał filmowy.

Komentarze (1)


Pytanko (2018-11-09 13:32:43) Zgłoś do moderacji
Dlaczego oficjalny koncert odbywa się w budynku sakralnym? A dlaczego nie na, np. Placu Wolności, Hali Mistrzów, czy innym miejscu publicznym? Czy kościół będzie udekorowany flagami państwowymi i Godłem Państwowym przy ołtarzu?

Dodaj swój komentarz