W sobotę wybrzmiały 'Muzyków Wspominki'

2018-11-05 11:28:50, Maciej Kowalczyk

Już po raz dziesiąty, 3-go listopada, tradycyjnie w sobotę po Wszystkich Świętych, w Marinie Zarzeczewo, odbyło się coroczne spotkanie wspominkowe poświęcone pamięci zmarłych włocławskich muzyków – grywających jazz, big-beat, rock i pop.

Gospodarzem Wspominek było Towarzystwo Muzyczne BIG-BAND WŁOCŁAWEK, znane z organizacji wielu plenerowych muzycznych imprez, głównie w Marinie Zarzeczewo. Podczas spotkania, oprócz tytułowych wspomnień, odbyła się wzbogacana co rok projekcja archiwalnych fotografii włocławskich muzyków i zespołów - od lat 60-tych do początku XXI-go wieku.

Dedykowane zmarłym muzykom spotkanie miało znakomitą muzyczną oprawę, którą zapewnili: „STYPENDYŚCI ZUS” (Grażyna Szafrańska, Jan Flaszyński i Andrzej Ziębiński), „MUSIC FINE” (Krystyna Gronkiewicz i Ryszard Kułakowski), „CRISTAL 1” (pierwszy skład zespołu restauracji Cristal: Bogdan Cyrn, Grzegorz Wysocki i Edward Żyżelewicz), „MARYŚ NOWAK” (Marian Nowak), „CRISTAL BAND” (Ryszard Rycicki, Andrzej Chyliński , Marian Ropejko, Bogdan Wilczyński, Andrzej Pudliński, Paweł Martynowski i Wojtek Warecki), „Grupa 42 - Reaktywacja” (Andrzej Szymański, Sławek Wojciechowski, Bogdan Drujczyk, Andrzej Krupiński i Robert Karbowski), „ARSENAŁ” (Kuba Kontowicz, Marta Bronowska, Wiesław Herliczko, Sławek Dorsz, Paweł Bretes, Radosław Ziarkowski i Wojtek Marciniak), „WWK. Teraz MY” (Marzena Gajewska, Julia Szczepańska, Sławek Dorsz, Piotr Ziarkowski, Mariusz Zakrzewski, Krzysztof Gapski i gościnnie Marcel Zakrzewski).

Zapraszamy do fotorelacji.

Fotorelacje


Komentarze (1)


Barbara (2018-11-05 21:20:40) Zgłoś do moderacji
Przykro mi bardzo, bo od jakiegoś czasu szukałam informacji o tej imprezie i niczego nie znalazłam. Bardzo mi zależało by w niej uczestniczyć. Od niedawna mam możliwość i czas uczestniczyć w życiu kulturalnym Włocławka, szczególnie bliska jest mi muzyka grana przez Cristal Band, a tak trudno o jakieś informacje o tych wydarzeniach. Pozdrawiam

Dodaj swój komentarz