15 Rajd Włocławski za nami

2018-10-24 08:27:22, Maciej Kowalczyk

W minioną niedzielę do Włocławka zjechali się amatorscy kierowcy rajdowi. Wszystko to za sprawą 15. Rajdu Włocławskiego. Jak co roku w październiku Automobilklub Włocławski był organizatorem rajdu samochodowego zaliczanego jako IV i zarazem ostatnia runda Mistrzostw Okręgu Bydgoskiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. W imprezie wzięło udział 25 załóg składających się z kierowcy i pilota. Organizatorzy przygotowali 3 odcinki specjalne na których przeprowadzono próby szybkości poszczególnych zawodników.

Bazą rajdu stał się Pałac Bursztynowy gdzie przeprowadzono honorowy start, a na terenie przyległym do pałacowych ogrodów odbył się pierwszy odcinek specjalny. Rywalizację uczestników w tym roku można było podziwiać również na ulicy Inowrocławskiej na drodze dojazdowej do przedsiębiorstwa Euro-Transchem, a także na ul. Kawka i Zalesie na Włocławskiej Strefie Gospodarczej. Kierowcy pokonywali każdy z odcinków trzykrotnie. Na trasie rajdu nie zabrakło prędkości mocno przekraczających 100 km/h, a także technicznych partii, gdzie kierowcy musieli zdejmować mocno nogę z gazu. Zgromadzenie kibice mogli przyglądać się przekrojowi aut począwszy od Fiata Cinquecento do Subarau Impreza o mocy blisko 400 KM.

Najszybsi w tegorocznej edycji okazali się pochodzący z Płocka reprezentanci Automobilklubu Włocławskiego Arkadiusz Tyc z Adrianem Bieńkowskim na Subaru Impreza STI, blisko 20 sekund za nimi linię mety przekroczyli Tomasz Laskowski z Dariuszem Piotrowskim z Automobilklubu Nowomiejskiego w Nissanie Sunny. Najniższy stopień podium przypadł również reprezentantom naszego Automobilklubu Tomaszowi Andrzejewskiemu z Jakubem Jarmużkiem w Citroenie Saxo VTS.

(inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz