SLD: Stacja ładowania autobusów elektrycznych powstanie na Wiejskiej

2018-10-18 07:51:15, Maciej Kowalczyk

Transport publiczny, to temat który często poruszany jest przy okazji kampanii samorządowej. Najczęściej przez Sojusz Lewicy demokratycznej, który poświęca mu wiele miejsca w swoim programie „Lepszy Włocławek”. We wtorek kandydaci ugrupowania do Rady Miasta, wraz z Krzysztofem Kukuckim, zaprezentowali kolejną odsłonę swojej wizji komunikacji w mieście.

Już za dwa lata 5% taboru MPK będzie musiało składać się z autobusów elektrycznych. Te zewnętrzne regulacje miasto będzie musiało spełnić, aby komunikacja autobusowa działała w naszym mieście. Aby tak się stało konieczny jest jednak nie tylko zakup odpowiedniego taboru, ale także infrastruktury towarzyszącej – jak stacje ładowania takich pojazdów.

Kandydat na urząd prezydenta miasta – Krzysztof Kukucki wskazał, że niebawem, za sprawą radnego Krzysztofa Grządziela nastąpi pierwszy krok w tym kierunku. Radny osiągnał ostatnio porozumienie z prezydentem miasta w sprawie dyslokacji funkcjonującej obecnie pętli autobusowej przy ulicy Wiejskiej. Funkcjonujący dotąd obiekt zniknie, po drugiej stronie ulicy pojawi się zaś nowy budynek pętli ze stacją ładowania, poczekalnią i zapleczem socjalnym dla kierowców MPK. Radny uzyskał już urzędnicze decyzje pozwalające a rozpoczęcie prac. Budowa ma ruszyć jeszcze w tym roku. Po odbiorze budynku, zostanie on przekazany do zasobów miejskich. Jak mówi radny, cieszy się, że po raz kolejny będzie miał okazję aby poprawić „funkcjonowanie, czy estetykę naszego miasta”.

Oprócz tej estetyki i funkcjonalności, zapowiedź budowy obiektu stanowi też, jak przekonują kandydaci Sojuszu początek nowego spojrzenia na zagadnienia związane z komunikacją publiczną.

Jak przypomina Krzysztof Kukucki, to radni SLD, wnioskują o zwiększenie puli budżetu przeznaczonej na transport zbiorowy, tak by postulaty obejmujące zwiększenie częstotliwości kursowania pojazdów, czy poprawę skomunikowania części miasta (takich jak rewitalizowany obszar Śródmieścia) udało się wcielić w życie. Jednak ten nowy budynek, to także kwestia poprawy zaplecza socjalnego dla pracowników MPK, czy poprawy komfortu pasażerów.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz