Zamknij [X]

Justyna Cymerman wicemistrzynią świata

2018-10-09 18:11:02, Maciej Kowalczyk

Justyna Cymerman – zawodniczka reprezentująca Akademię Mieszanych Sztuk Walki w Wilkowicach gmina Choceń i we Włocławku wywalczyła tytuł Wicemistrza Świata w Rydze, przegrywając w finałowej walce w kategorii WAK -1F z zawodniczką Tadżykistanu.

W dniach 4-7 października 2018 roku na Łotwie odbyły się Mistrzostwa Świata w kategorii K-1. W mistrzostwach wzięła udział dziesięcioosobowa Kadra Polski WAK-1 F. Powołanie do kadry narodowej Justyna wywalczyła sobie wcześniejszymi sukcesami. Utalentowana reprezentantka AMSW wystąpiła w kategorii junior młodszy do 50 kg. W Rydze młoda fighterka przeszła przez eliminacje niczym błyskawica, deklasując w kolejnych walkach swoje rywalki. W walce półfinałowej podopieczna trenera Daniela Tobjasza wygrała walkę przez walkower reprezentantki Rosji, a następnie w finale skrzyżowała rękawice z reprezentantką Tadżykistanu - Kholovą Bibinashastamo. Po wyrównanym ale ciężkim boju Justyna musiała uznać wyższość swojej rywalki, tym samym zdobywając tytuł Wicemistrzyni Świata kategorii WAK-1F.

Po zawodach trener i zawodniczka wracają na salę treningową, bo za tydzień kolejny start w Mistrzostwach Europy Wschodniej IBK Kyokushin w Siedlcach. Po walce trener Daniel Tobjasz był bardzo zadowolony z występów Justyny, która po raz kolejny udowodniła, że należy w tej kategorii do światowej czołówki. Ostatnio bardzo ciężko trenowała, co przełożyło się na jej końcowy wynik. Przed Justyną i jej trenerem za tydzień kolejne wyzwanie, udział w Mistrzostwach Europy Wschodniej IBK Kyokushin, w których również wystąpi starsza z sióstr - Amelia Cymerman. Gratulacje dla Justyny i jej trenera - Daniela Tobjasza oraz podziękowania dla przedstawicieli firm Instalnova z Włocławka i Petroman z Lubrańca, którzy wsparli jej wyjazd na Łotwę.

Tekst W. Nawrocki

Fot. AMSW – D. Tobjasz

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz