Zamknij [X]

MBP zaprasza na spotkanie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim

2018-09-21 14:33:03, Maciej Kowalczyk

Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku zaprasza na spotkanie z pisarzem, poetą i scenarzystą Hubertem Klimko-Dobrzanieckim oraz Pawłem Beręsewiczem.

Pierwsze z nich odbedzie się 1 października o godz. 17.00 w sali kameralnej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Warszawskiej.

Hubert Klimko-Dobrzaniecki (ur.1967) - pisarz i filmowiec. Studiował filozofię w Poznaniu i we Wrocławiu oraz filologię islandzką w Reykjaviku. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Autor powieści, nowel, zbiorów opowiadań, książek dla dzieci oraz filmów krótkometrażowych. Nominowany do nagród: Nike, Cogito, Angelus, Śląski Wawrzyn Literacki, a także do Europejskiej Nagrody Literackiej, nagrody im. Reymonta. Finalista nagrody Paszporty Polityki. Jego książki ukazały się w przekładzie na 12 języków. Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury oraz departamentów kultury Francji i Grecji. Stały felietonista miesięcznika Odra. W latach 1997-2007 mieszkał w Islandii, której jest również obywatelem. Od roku 2007 mieszka w Wiedniu. Ostatnio wydał zbiór opowiadań pt. "Dżender domowy i inne historie".

Dzień później Miejska Biblioteka Publiczna im. Zdzisława Arentowicza we Włocławku zaprasza także na spotkanie z autorem opowiadań i wierszy dla dzieci Pawłem Beręsewiczem. Początek zaplanowano na godzinę 11:00.

Paweł Beręsewicz to autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumacz. Spod jego pióra wyszła m.in. seria książek o rodzinie Ciumków oraz powieści: „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek", "Tajemnica człowieka z blizną", "Czy wojna jest dla dziewczyn?" Laureat m.in. Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego i Nagrody w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Czas na nasz wolny czas… z książką i biblioteką” finansowanego przez Urząd Miasta Włocławek.

(inf. prasowa MBP)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz