Turniej Bowlingowy w Brodnicy - WBKSNiS Pionek podsumowuje

2018-09-20 08:16:39, Maciej Kowalczyk

19 września Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „PIONEK”, na Kręgielni Mini Disco Bowling Club w Brodnicy zorganizował kolejny TURNIEJ BOWLINGOWY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ.

Impreza sportowa dla osób niepełnosprawnych z terenu naszego województwa była współfinansowana przez Województwo Kujawsko-Pomorskie. Turniej zaszczycili swoją obecnością: Starosta Brodnicki Pan Piotr Boiński oraz Kierownik Biura Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Miasta Brodnicy Pan Maciej Rżeński, Władze samorządowe wsparły projekt poprzez ufundowanie nagród rzeczowych. W przeprowadzeniu imprezy pomógł również pan Krzysztof Śliwiński i jego firma Mini Disco Bowling Club.

Sportowcy amatorzy posiadający znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności uczestniczący w imprezie reprezentowali: Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek” z Brodnicy, Włocławka, Lipma i Chocenia, Zakład Aktywności Zawodowej „Hotelik Centrum” z Brodnicy, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów z Brodnicy, Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych z Brodnicy a także grupa dzieci i młodzieży z dyrektorem Jerzym Witkowskim.

Zawodnicy startowali w 2 kategoriach: kobiet i mężczyzn, w których każdy uczestnik zagrał po 2 gry. Turniej przeprowadzono na podstawie Regulaminu MP w bowlingu Polskiego Związku Kręglarskiego Sekcja Niepełnosprawnych, nad których przebiegiem czuwała Pani Jadwiga Rogacka sędzia zawodów, która wcześniej przeprowadziła z uczestnikami instruktarz i trening sportowy.

W kategorii kobiet zajęto następujące miejsca:

I Ewelina Śmigecka 208 p

II Paulina Lewandowska 100 p

III Sandra Nowek 91 p

W kategorii mężczyzn zajęto następujące miejsca:

I Ryszard Lewandowski 269 p

II Mieczysław Jagliński 230 p

III Andrzej Kafarski 217p

Wszyscy w/w otrzymali puchary, nagrody i dyplomy. Wyróżniono także zawodników z miejsca IV i V w obu kategoriach. W projekcie startowało 30 osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami. Uczestnictwo w turnieju było nieodpłatne.

(inf. prasowa organizatora)

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz