Niedziela pod znakiem jazzu

2018-09-14 08:20:57, Maciej Kowalczyk

Jutro, 15 września o godz. 18.00 na dziedzińcu Centrum Kultuiry „Browar B.” przy ul. Łęgskiej 28 odbędzie się koncert Jazz na dziedzińcu 2: Witold Janiak Trio.

Witold Janiak to pianista i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Konkursu Muzyki Współczesnej w Krakowie. Wraz z zespołem zdobył Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej (2009) i Krokus Jazz Festival (2007). Był uczestnikiem wielu europejskich festiwali jazzowych. Brał udział w słynnym projekcie "Koncert na 10 fortepianów" realizowanym przez agencję Multi Art. Dwukrotnie koncertował solo w sali im. Yehudi Menuhina w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

Pracuje w Akademii Muzycznej w Łodzi jako wykładowca na Wydziale Jazzu. Dwukrotny laureat Nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani w 2009 i 2014 roku. Wydał pięć autorskich płyt. Dwie z zespołem Witold Janiak Mainstreet Quartet, dwie z Witold Janiak Trio oraz jedną w duecie z Adamem Rymarzem. Oprócz działalności koncertowej jest propagatorem i animatorem muzyki jazzowej w Polsce prowadząc warsztaty dla dzieci i młodzieży różnych grup wiekowych. We Włocławku wystąpi z projektem "Zagrajcie swoją muzykę".

Wstęp nakoncert - wolny.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz