ZUS zaprasza do projektu „Lekcje z ZUS” – warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

2018-09-12 11:05:10, Maciej Kowalczyk

To już piąta edycja programu edukacyjnego „Lekcje z ZUS” skierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Dotychczas dzięki projektowi „Lekcje z ZUS” swoją wiedzę poszerzyło blisko 160 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W ubiegłym roku w województwie kujawsko-pomorskim w lekcjach udział wzięło 4500 uczniów z 88 szkół.

Wszystkich pedagogów Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do udziału w projekcie „Lekcje z ZUS”. Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

We współpracy z metodykiem nauczania przygotowano scenariusze czterech lekcji o ubezpieczeniach społecznych:

  • Świadomy zawsze ubezpieczony,
  • Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki,
  • Emerytura – twoja przyszłość w Twoich rękach
  • oraz e-ZUS, czyli firma pod ręką.

Podczas lekcji uczniowie poznają: co to jest ZUS, co to są ubezpieczenia społeczne, dlaczego warto być ubezpieczonym i na jakie świadczenia można liczyć, gdy płaci się składki - mówi Joanna Karsznia, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w ZUS Oddział w Bydgoszczy. Młodzież zdobywa także praktyczną wiedzę np. jak zgłosić się do ubezpieczeń, gdy założą własną firmę, jak zgłosić pracowników czy rozliczyć składki za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ZUS – dodaje Bożena Wankiewicz, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji w ZUS Oddział w Toruniu.

Uczniowie, którzy wzięli udział w Lekcjach z ZUS mogą zmierzyć się z innymi w olimpiadzie „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Laureaci Olimpiady otrzymują atrakcyjne nagrody, m.in.: laptopy, tablety, czytniki e-booków, a przede wszystkim indeksy i punkty w rekrutacji na uczelnie, z którymi ZUS zawarł porozumienia o współpracy.

Nauczyciele, którzy chcą wziąć udział w Lekcjach z ZUS oraz zgłosić szkołę do olimpiady mogą liczyć na wsparcie koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji, który pomoże przeprowadzić lekcje o ubezpieczeniach społecznych. To do niego zgłasza się szkołę, która chce wziąć udział w olimpiadzie. W Oddziale ZUS w Toruniu, taką osobą jest Bożena Wankiewicz pod nr tel. 502 007 756, e-mail wankiewiczb@zus.pl. Szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w olimpiadzie do 14 listopada 2018r. Więcej informacji o projekcie na stronie www.zus.pl w zakładce Edukacja z ZUS.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz