Koncert absolwentów Zespołu Szkół Muzycznych

2018-09-11 08:35:43, Maciej Kowalczyk

W najbliższy piątek, 14 września o godz.16.00 w Kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, rozpocznie się koncert absolwentów Zespołu Szkół Muzycznych we Włocławku.

Będzie to jeden z koncertów, organizowanych w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia włocławskiej placówki. W koncercie wystąpią absolwenci klasy organów: Marcin Łęcki i Kamil Gadomski oraz absolwentka klasy skrzypiec – Daria Patroniak. Wszyscy ci absolwenci mają bogaty życiorys artystyczny oraz repertuar, na który składają się wybitne dzieła m.in. J.S. Bacha, takie jak organowa Toccata i Fuga d-moll czy Chaccona z partity skrzypcowej d-moll, które usłyszymy w piątkowym koncercie.

Przez 70 lat istnienia, włocławska Szkoła Muzyczna doczekała się wielu utalentowanych absolwentów. Już 17-go listopada, w CK Browar B odbędzie się koncert, na którym będzie można usłyszeć wielu z nich. Swoją obecność zapowiadają m.in. Aneta Figiel, Magdalena Gołębiowska, Paulina Kujawska, Ola Szmidt, Joanna Kaczorowska, Szymon Marciniak, Jędrzej Kacprzyk, Jacek Szczepański i wielu innych.

Koncerty odbędą się w ramach zadania dofinansowanego z budżetu gminy miasto Włocławek.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz