Profilaktyka i program In-Vitro - Krzysztof Kukucki prezentuje II filar programu

2018-09-10 17:54:16, Maciej Kowalczyk

Kandydat SLD na prezydenta miasta sukcesywnie przedstawia kolejne filary swojego programu wyborczego. Dziś na spotkaniu z dziennikarzami przedstawił podstawowe założenia drugiego z nich – polityki zdrowotnej miasta.

Podobnie jak w przypadku innych propozycji wysuwanych przez kandydata na urząd prezydenta, z ramienia SLD- Lewica Razem, także i w tym przypadku, podkreśla, że program jest efektem konsultacji i spotkań z mieszkańcami miasta.

W ramach polityki zdrowotnej, jaką ma zamiar realizować Krzysztof Kukucki, można wskazać na kilka głównych założeń. Znajdziemy tu postulaty dotyczące zarówno opieki zdrowotnej dla uczniów, czyli hasło gabinetów pielęgniarskich w placówkach., jak i szeroko dostępnej opieki stomatologicznej. Niemniej pojawia się też kilka propozycji, które dotąd, o ile pojawiały się w przestrzeni publicznej, nigdy nie stanęły w centrum. Do takich z pewnością należą te związane ze zdrowiem kobiet. Krzysztof Kukucki zapowiada zarówno dofinansowanie przez miasto znieczuleń okołoporodowych, jak i prowadzenie pogotowia ginekologicznego, wychodząc naprzeciw głosom mieszkanek miasta.

Przy okazji, po raz kolejny wraca temat finansowania przez ratusz zabiegów In-Vitro, dla par, które borykają się z problemem bezpłodności. Jak tłumaczy Jakub Girczyc, obecny na konferencji kandydat z list SLD do rady miasta:

Zainteresowanie jest – podkreśla, wspominając osoby, które już wyraziły zainteresowanie programem – Koszty będą kształtowały się na poziomie 400 tysięcy złotych rocznie. Także przy tym poziomie budżetu ,jaki ma Włocławek, koszty nie są wygórowane.

Swoistą nowością w programie SLD jest obecność badań przesiewowych opartych na analizie DNA, w kierunku wczesnej diagnostyki najczęstszych chorób nowotworowych.

Wśród postulatów zawartych w koncepcji SLD nie zabrakło też odniesień, do chyba najczęściej podnoszonej przez mieszkańców kwestii związanych z opieką medyczną w mieście – problemem nietrzeźwych na SOR Szpitala Wojewódzkiego. Jak mówi Krzysztof Kukucki, nie zakłada przy tym powrotu Izby Wytrześwień we Włocławku:

Uważamy, ze jest to przeżytek, że należy to rozwiązać w inny sposób (...) rozdzielając na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym osoby nietrzeźwe, od trzeźwych. Poprzez oddzielenie przestrzeni.

Pełny zapis konferencji znajdziecie w naszym materiale wideo:

 

 

Komentarze (4)


Krzysztof (2018-09-10 22:55:08) Zgłoś do moderacji
O Pan Girczyc się odnalazł
Kaja (2018-09-11 18:45:24) Zgłoś do moderacji
Pięknie brzmiące hasła, dobre pomysły..oby zostały zrealizowane w razie ew. wygranej opisywanego w artykule ugrupowania. Zapisuje artykuł w schowku...do rozliczeń owej partii po upływie kadencji..wówczas okaże się, czy zaprezentowane hasła to nie tylko kiełbasa przedwyborcza. Ps. Czy na stronie p. Kukuckiego został już przedstawiony szvzegółowy program, z konkretami..czy mam zadowolić się tylko tymi hasłami
Mba (2018-09-11 18:58:24) Zgłoś do moderacji
Widać tu szlify z podyplomówki master of business administration. Panowie dobrze się prezentują. Jeśli szanowni Panowie zagwarantują, że po wygranej w wyborach stanowiska w naszych spółkach miejskich, urzędach itp. nie będą obsadzane znajomkami z parti, członkami rodziny, ale osobami posiadającymi odpowiednie kompetencje, osobami wyłonionymi w drodze obiektywnego konkursu, to PANOWIE WÓWCZAS MACIE MÓJ GŁOS.
Pierug (2018-09-13 21:29:05) Zgłoś do moderacji
Pan Girczyc do pierogów!

Dodaj swój komentarz