Spotkanie z uczniami w Topólce

2018-09-07 11:53:23, Maciej Kowalczyk

Policjanci odwiedzili Szkołę Podstawową w Topólce. To kolejne spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w związku z rozpoczęciem roku szkolnego.

Z uczniami klas Szkoły Podstawowej w Topólce spotkali się wczoraj(06.09.18r.) dzielnicowy z miejscowego posterunku asp. szt. Robert Zarębski oraz st.sierż. Magdalena Cywińska – Grobelska z radziejowskiej prewencji.

Policjanci mówili o rzeczach ważnych dla bezpieczeństwa na drodze. Przekonywali o obowiązku i konieczności noszenia odblasków przez osoby, które idą po zmroku poza terenem zabudowanym. Opowiedzieli o prawidłowym zachowania się w autobusach szkolnych, a w szczególności na zachowanie ostrożności podczas wysiadania i wychodzenia na jezdnię.

Dzieci dowiedziały się, jak i kiedy należy korzystać z telefonu alarmowego 112. Dzielnicowy apelował o zachowanie ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi, nie tylko na ulicy ale także w Internecie. Nie obyło się bez informacji na temat przemocy rówieśniczej, oraz o zagrożeniach wynikających, z zażywania dopalaczy.

Dyrekcja szkoły przekazała uczniom informację, na temat cyklicznych spotkań organizowanych w każdy czwartek, na których omawiane są tematy związane z bezpieczeństwem i zapraszani przedstawiciele różnych zawodów m.in. policjanci.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz