Funkcjonariusze CBŚP zabezpieczyli 11 kg amfetaminy

2018-08-24 16:52:05, Maciej Kowalczyk

Jak poinformowało Centralne Biuro Śledcze Policji, we Włocławku, funkcjonariusze tutejszego wydziału Biura zarekwirowali 11 kilogramów narkotyku. 52-letni włocławianin stanie przed sądem

Jak wynika z ustaleń śledczych, podzielone w kilogramowe paczki narkotyki miały być sprzedane. Zatrzymanemu 52-letniemu Mirosławowi B. w Prokuraturze Okręgowej we Włocławku przedstawiono zarzuty, a następnie Sąd Rejonowy we Włocławku aresztował go na trzy miesiące.

Na trop 52-latka wpadli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Bydgoszczy z Wydziału we Włocławku. Z zebranych informacji wynikało, że mężczyzna może posiadać znaczne ilości narkotyków.

Podczas przeszukania posesji użytkowanej przez Mirosława B., policjanci CBŚP znaleźli ukryte jedenaście kilogramowych paczek owiniętych taśmą. Badanie zabezpieczonej substancji przeprowadzone w Laboratorium Kryminalistycznym w KWP w Bydgoszczy wykazało, że jest to amfetamina.

W Prokuraturze Okręgowej we Włocławku postawiono zatrzymanemu Mirosławowi B. zarzut posiadania substancji psychotropowej w postaci 11 kg amfetaminy. Według prokuratora, taka ilość wskazywała na przeznaczenie do dalszego obrotu.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy we Włocławku zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Bydgoszczy wyjaśniają dalsze okoliczności sprawy.

(źródło i foto: CBŚP)

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz