Dożynki w Brześciu Kujawskim - 2 września

2018-08-20 15:35:12, Maciej Kowalczyk

Burmistrz Brześcia Kujawskiego oraz proboszcz Parafii Św. Stanisława B.M. serdecznie zapraszają na Dożynki Gminno- Parafialne, które odbędą się w dniu 2 września 2018 r.

Dożynki rozpoczną się o godzinie 15.00 uroczystą mszą świętą z udziałem delegacji dożynkowych z sołectw z terenu gminy, która zostanie odprawiona w kościele parafialnym. Po zakończeniu mszy korowód dożynkowy uda się deptakiem do sceny gdzie rozpocznie się część obrzędowa i artystyczna.
Oprawę części obrzędowej, z dzieleniem chleba , poprowadzi zespół „Spod Strzechy”.

Następnie na scenie rozpocznie się program artystyczny w którym wystąpi zespół folklorystyczny „Dzieci Kujaw”, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Brestivia” oraz wokalistki Koła Wokalnego „Gama”. O godzinie 19.00 wystąpi gwiazda wieczoru- legendarny zespół „Czerwone Gitary”. Od godziny 21.00 zabawa taneczna z zespołem „Sigma”. W programie imprezy znajdą się także atrakcje dla dzieci. Strefa dla dzieci znajdować się będzie na Skwerze Miejskim. Tam rozstawione zostaną dmuchane zamki, zjeżdżalnie, itp. Dodatkowo w godzinach 16.00- 19.00 animatorzy z grupy Anima Show poprowadzą trzygodzinny blok zabaw dla dzieci. 

Dodatkową atrakcją tegorocznego święta plonów będą stoiska kulinarne sołectw. W tym roku zaprezentuje się 5 sołectw: Guźlin, Pikutkowo, Stary Brześć, Wieniec i Machnacz. Na stoiskach tych będzie można posmakować tradycyjnych domowych wyrobów przygotowane przez mieszkańców. 

Dodatkowo poczęstunek dla wszystkich przybyłych będzie wydawany w namiocie organizatorów. Tam częstować będziemy chlebem ze smalcem i ogórkiem, bigosem oraz ciastami i brzeskimi rogalikami. 

W programie zaplanowano także konkursy dla publiczności: dla pań – dojenie krowy, a panowie będą próbować swoich sił w ujeżdżaniu byka rodeo.
Na tegorocznych dożynkach tradycyjnie swoje stoiska wystawią twórcy ludowi z regionu oraz lokalne firmy.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz