Zielone lekcje w Centrum Edukacji Ekologicznej

2018-08-02 09:21:15, Maciej Kowalczyk

Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej podpisało umowę na realizację zadania od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu.

Program „Zielone lekcje - zajęcia dla małych i dużych pasjonatów przyrody” skierowany jest do dzieci, młodzieży, dorosłych i słuchaczy uniwersytetów III wieku. Zajęcia będą przeprowadzane w formie terenowej, mieszanej i stacjonarnej.

Podczas zajęć terenowych łatwiej będzie poznawać i odczuwać otaczający nas świat pamiętając, że postępująca urbanizacja i rozwój gospodarczy powinien być realizowany z poszanowaniem naturalnego środowiska. Podczas zajęć związanych z problematyką odpadową będą pokazywane modelowe rozwiązania stosowane w przedsiębiorstwie Saniko. Wśród tematów zajęć nie brakuje tych, traktujących o zwierzętach czy roślinach w naszym otoczeniu, ale także o odnawialnych źródłach energii, lub zagrożeniach dla środowiska przyrodniczego.

Zajęcia terenowe odbywać się będą między innymi w takich miejscach jak zielone tereny miasta Włocławka, tereny zielone wokół szkół, parki przydworskie, łąki i trawniki.

Zajęcia mieszane to połączenie zajęć terenowych ze stacjonarnymi w zależności od warunków pogodowych.

Więcej informacji, wraz z tematami zajęć, znaleźć można na stronie WCEE.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz