Zamknij X

Państwowa Straż Pożarna we Włocławku oficjalnie z nowym komendantem

2018-07-27 16:06:01, Maciej Kowalczyk

Nominację z rąk wiceministra MSWiA Jarosława Zielińskiego, odebrał 6 lipca. Od tego czasu pełnił obowiązki , dziś włocławska jednostka została oficjalnie przekazana pod jego komendę. Bryg. mgr inż. Robert Wiśniewski, bo o nim mowa, poprzednio piastował funkcję Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Rypinie.

Nowy komendant PSP we Włocławku służbę rozpoczął w 1994 roku, jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po jej ukończeniu, w 1996 roku zajął stanowisko dowódcy zastępu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Toruniu. Następne lata to słuzba w Golubiu Dobrzyniu, gdzie, w 2007 roku, został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Powiatowego PSP. W 2016 roku objął stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Rypinie, a od 1.07.2018 pełnił obowiązki Komendanta Miejskiego w naszym mieście.

Komendant Robert Wiśniewski to absolwent Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, z tytułem inżyniera pożarnictwa, oraz włocławskiej WSHE, gdzie w 2006 roku uzyskał tytuł magistra. Także w tej uczelni, w 2015 roku ukończył studia podyplomowe w zakresie "Zarządzania zasobami dla kadry kierowniczej PSP"

Czuję się tu bardzo dobrze - mówi nowy komendant - staram się i wierzę głęboko, że współpraca z  władzami, z instytucjami, na pewno będzie układała się w sposób poprawny. Będziemy robić wszystko, żeby mieszkańcy czuli się tu bezpiecznie - zapewnia.

Bryg. Robert Wiśniewski wśród celów, jakie stawia przed swoimi podwładnymi, wymienia jeszcze lepszą współpracę z jednostkami OSP

Jesteśmy jak dwa płuca, lewe i prawe. Oni nie działają bez nas, my bez nich.

Jak podkreśla, chce aby wspólne szkolenia i ćwiczenia, już prowadzone wraz z jednostkami ochotników, były realizowane w większym zakresie. Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z uroczystosci.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz