Zamknij X

Ruszyła 16-ta edycja konkursu na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”

2018-07-26 09:45:59, Maciej Kowalczyk

Jeśli znasz miejsce, które powinno znaleźć się na trasie każdego turysty na szlakach kujawsko-pomorskiego, podziel się z innymi i zgłoś to miejsce do konursu Polskiej Organizacji Turystycznej na „Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT”.

Celem konkursu jest podnoszenie jakości i konkurencyjności oferty turystycznej poprzez kreowanie produktów, które nie tylko wyróżniają się atrakcyjnością turystyczną, ale są też nowatorskie, przyjazne turystom i dające wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Konkurencja jest ostra, o czym mogą zaświadczyć choćby ubiegłoroczni zwycięzcy: Żywe Muzeum Piernika (Złoty Certyfikat) oraz bydgoskie Muzeum Mydła i Historii Brudu. 

Certyfikaty POT przyznawane są produktom turystycznym w pięciu kategoriach:

  • Wydarzenie cykliczne;
  • Pakiet usług turystycznych – Impreza turystyczna;
  • Obiekt;
  • Szlak;
  • Miejsce – obszar.

Produkty turystyczne zgłoszone do konkursu ubiegają się o cztery rodzaje Certyfikatów. Najbardziej prestiżowym, którego wybór wzbudza najwięcej emocji jest Złoty Certyfikat, który może otrzymać produkt turystyczny nie wcześniej niż po upływie trzech lat od daty otrzymania Certyfikatu POT. Nagrodą dla zdobywcy Złotego Certyfikatu POT jest kampania promocyjna o wartości nie niższej niż 100 tys. złotych.

Kapituła konkursowa może także wyróżnić Certyfikatem Specjalnym produkty turystyczne zlokalizowane w małych ośrodkach, posiadające obiecujący potencjał rozwojowy. Głos w konkursie POT mają także użytkownicy sieci i mediów społecznościowych. Tworzą oni co roku rodzaj ogólnopolskiej kapituły konkursowej. Kierując się subiektywną oceną odwiedzanych miejsc i wrażeniami z udziału w wydarzeniach, wybierają jeden produkt nagrodzony Certyfikatem Internautów.

Wszystkie certyfikowane produkty turystyczne zostają objęte programem promocyjnym Polskiej Organizacji Turystycznej.

To juz 16. edycja konkursu Koordynatorem etapu regionalnego jest Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna. Zgłoszenia można nadsyłać do 31 sierpnia.

 

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz