Rywalizacja o Puchar Ziemi Dobrzyńskiej Nordic Walking w Skrwilnie

2018-07-19 11:27:52, Maciej Kowalczyk

Już w niedzielę, 22 lipca br. w Skrwilnie wszyscy chętni, wystartują w zawodach z cyklu Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Do zmagań może przystąpić każdy, zarówno zawodowcy jak i osoby, które chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie.

Skrwilno to już szóste miasto, w którym organizowane są Puchary Regionalne Nordic Walking. Kolejne odbędą się w Śremie, natomiast wielki finał zawodów już 2 września w Szczecinie. Organizatorami wydarzenia są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Skrwilno. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. W tym roku Akademia jest partnerem 15 pucharowych imprez w całym kraju.

Akademia Zdrowia Santander Consumer Banku i Polska Federacja Nordic Walking zapraszają wszystkich miłośników tego sportu do wspólnej zabawy. Zawody nordic walking, które odbędą się w najbliższą niedzielę, to już szósty przystanek na mapie tegorocznych zmagań. Wszyscy chętni, którzy wezmą w nich udział i ukończą marsz, zbierają punkty do klasyfikacji generalnej. Na chcących spróbować swoich sił w Skrwilnie, przygotowano trasy o długości 2,5 km, 5 km i 10 km. Dzieci do lat ośmiu mogą wystartować na specjalnym odcinku Mini Nordic Walking liczącym 400 m. Do zawodów przystępować można grupowo bądź indywidualnie. Uczestniczyć mogą zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące z całej Polski.

Nordic walking to dyscyplina, która nie stawia barier i nie wymaga wysokiej sprawności fizycznej. Mogą go uprawiać wszyscy, niezależnie od wieku i stopnia zaawansowania, ponieważ jest łatwy do nauczenia. Nordic walking można uprawiać praktycznie w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, bez względu na wiek, stan zdrowia czy masę ciała. Jeżeli jednak chce się w pełni korzystać z dobrodziejstw dyscypliny, jaką jest nordic walking, należy poznać poprawną technikę - mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.
Podczas naszych imprez, na miejscu obecni są zawodowi instruktorzy z Polskiej Federacji Nordic Walking, którzy chętnie pomogą wszystkim poczatkującym postawić pierwsze kroki - dodaje.

Nad prawidłowym przebiegiem niedzielnych zmagań czuwać będą sędziowie z Polskiej Federacji Nordic Walking. Trasa zawodów przebiega w całości po nawierzchni miękkiej, zielonych alejkach oraz po duktach leśnych. Prowadzi przez malownicze tereny gminy Skrwilno oraz piękny kompleks nadleśnictwa. Miejsce zbiórki znajduje się przy ul. Leśnej 5 w Skrwilnie. Rejestracja uczestników odbywa się w formie elektronicznej na stronie www.pfnw.eu. oraz w dniu imprezy w biurze zawodów od godziny 9.00. Przed rozpoczęciem, każdy otrzyma pakiet startowy oraz specjalny chip, ktory umożliwi pomiar czasu na przebytym dystansie. Przed startem należy pamiętać o dokładnym rozgrzaniu wszystkich partii mięśniowych za pomocą specjalnych ćwiczeń. Dlatego wszyscy chętni mogą przystąpić do wspólnej rozgrzewki, prowadzonej przy energetycznej muzyce przez instruktora z Polskiej Federacji Nordic Walking .

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz