Ruszyły w czerwcu i potrwają do listopada - bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom, warto skorzystać

2018-07-11 08:30:09, Maciej Kowalczyk

Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. zaprasza na nieodpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom realizowane w ramach programów profilaktyki przeciwko zakażeniom pneumokokowym wśród osób dorosłych i wśród dzieci.

Program dla osób dorosłych skierowany jest do tych mieszkańców Włocławka (zameldowanych na terenie miasta), którzy ukończyli 65 rok życia, nie byli szczepieni przeciw pneumokokom i są leczeni z powodu przewlekłego nieżytu oskrzeli lub dychawicy oskrzelowej.

Program obejmujący dzieci skierowany jest do maluchów w wieku od 24 do 36 miesiąca życia oraz do wszystkich dzieci urodzonych w 2014 roku, które wcześniej nie były szczepione przeciw pneumokokom i są zameldowane na terenie miasta Włocławek.

Szczepienia dorosłych i dzieci wykonywane są od czerwca do listopada 2018r. w Przychodniach Miejskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej we Włocławku. Adresy placówek dostępne są na stronie www.mzoz.pl/poz zakładka Przychodnie.

Projekty finansowane są z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego oraz Gminy Miasta Włocławek.

Komentarze (1)


Karol (2018-07-18 13:13:24) Zgłoś do moderacji
zdecydowanie trzeba sie szczepic na pneumokoki ale nie dajcie sie namówic na bezplatna szczepionke Synflorix. Duzo lepsza jest odplatna Prevenar, która chroni dodatkowo przed trzema waznymi szczepami Pneumokoków.

Dodaj swój komentarz