Zamknij X

Dzieci z Czołowa w radziejowskiej komendzie

2018-07-06 11:01:51, Maciej Kowalczyk

Radziejowskich policjantów odwiedziły dzieci, mające wakacyjne zajęcia w Gminnym Centrum Kultury w Czołowie. Miały okazję zobaczyć, jak wygląda praca mundurowych oraz poznać policyjne wyposażenie. Przy okazji posłuchały porad dotyczących wakacyjnego wypoczynku.

Wycieczkę dla dzieci biorących udział w wakacyjnych zajęciach zorganizowała Pani Urszula Rosół, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Czołowie. O pracy policjantów opowiedział dzielnicowy gm. Radziejów mł.asp.. Maciej Kempski. 

Wizytę w komendzie rozpoczęły od stanowiska kierowania, gdzie spotkały się z oficerem dyżurnym. Zobaczyły, w jaki sposób dyżurny przyjmuje zgłoszenia oraz kieruje załogami policyjnymi. Chętni mogli sprawdzić działanie urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie. Przy okazji, dowiedziały się, do czego służy numer alarmowy 112 i kiedy można go używać. 

Następnie dzieci zwiedzały policyjny areszt, gdzie zobaczyły jak wyglądają cele, jak twarde jest więzienne łóżko i jakie „luksusy" czekają na przestępców. Później uczestnicy wycieczki, przez chwilę, mogli poczuć się jak prawdziwi policjanci. Zasiedli za kierownicą radiowozu. 

W trakcie odwiedzin młodzi goście odwiedzili też radziejowskich techników kryminalistyki, gdzie asp. szt. Jarosław Tomczak opowiedział o tajnikach tej dziedziny. Dzieci zobaczyły jak wygląda nowe stanowisko do robienia zdjęć sygnalitycznych oraz jak zdejmuje się odciski palców. Wyczerpująco odpowiedział na wiele pytań zadanych przez dzieci, które bardzo zainteresowały się tym tematem

Zwiedzanie nie było jednak jedynym celem wizyty. W jej trakcie dzielnicowy przekazywał im porady jak bezpiecznie spędzić wakacje. Była więc mowa o zasadach poruszania się po ulicy podczas jazdy rowerem, zachowanie się nad jeziorem i w lesie. Poruszono temat właściwego korzystania z internetu i zasadzie ograniczonego zaufania w kontakcie z osobami obcymi. Policjant przekazał dzieciom informacje o negatywnych skutkach używania narkotyków i dopalaczy. Zachęcał także do używania elementów odblaskowych, które poprawiają widoczność.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz