Magiczne sny w Browarze

2018-07-05 09:04:37, Maciej Kowalczyk

Dziś w Browarze B. wernisaż międzynarodowej wystawy. O godz. 18.00 przy Łęgskiej. zostanie otwarta wystawa sztuki surrealistycznej i realizmu magicznego: „Magical Dreams IV”.

Ekspozycja Magical Dreams została zapoczątkowana w 2011 r. z inicjatywy Beskidzkiej Galerii Sztuki i artysty malarza, Jacka Lipowczana. Do udziału w Magical Dreams byli zapraszani, nie tylko malarze, ale również rzeźbiarze, ceramicy i twórcy szkła artystycznego. Ekspozycja odwiedziła, podczas trzech ostatnich edycji takie miasta, jak: Turyn i Almese (Włochy), Viechtach i Wolnzach (Niemcy), Warszawa, Wrocław, Włocławek i Kołobrzeg. Wszędzie spotykała się z wielkim zainteresowaniem publiczności i kolekcjonerów.

Magical Dreams pozostaje pierwszą i najważniejszą w Polsce wystawą tego typu, wyróżniając się międzynarodowym zasięgiem, poziomem prezentowanych prac oraz doborem artystów. Co dwa lata prezentowane są najnowsze, niepublikowane wcześniej dzieła ok. 30 artystów z całego świata.

Reprezentantami naszego regionu są: Józef Stolorz oraz Krzysztof Wiśniewski.

Na wernisaż wstęp jest wolny. Ekspozycja czynna będzie do 18 sierpnia, a więcej informacji znaleźć można na stronie "Browaru B.".

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz