Policjanci kręcą w słusznej sprawie

2018-07-03 15:45:40, Maciej Kowalczyk

Zostali ranni niosąc pomoc innym, dziś mogą liczyć na pomoc kolegów. Przez region przejechała wyjątkowa sztafeta mundurowych. Policjanci i strażacy zbierają w ten sposób fundusze na leczenie poszkodowanych Arka i Marcina.

Policjanci z Piotrkowa Kujawskiego, wspólnie ze strażakami, wzięli udział w etapie sztafetowego rajdu rowerowego przez Polskę, pod hasłem „WYKRĘĆ Z NAMI LEPSZE JUTRO". Trasa rozpoczęła się w Białymstoku, a zakończyła się w Łodzi. Celem akcji jest zebranie funduszy na leczenie st. sierż. Marcina Miniaka oraz asp. sztab. Arkadiusza Dąbrowskiego z Łodzi.


Sztafeta wystartowała 22 maja br. z Białegostoku i po przejechaniu ponad 6100 km oraz odwiedzeniu 133 miast zakończy się w Łodzi. Udział w niej biorą przedstawiciele różnych służb mundurowych zrzeszonych w grupie „Mundur na rowerze", którzy oprócz propagowania zdrowego stylu życia jadą, by pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie i rehabilitację policjanta Marcina i strażaka Arka z Łodzi, którzy niosąc pomoc innym zostali ranni podczas akcji ratunkowej.


W piątek po południu do radziejowskiej Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie dotarł policjant z Inowrocławia, który przekazał żółtą opaskę grupie mundurowych z pow. radziejowskiego. W jej skład weszli policjanci z Posterunku Policji w Piotrkowie Kujawskim, asp. Marcin Gąsiorowski , st.sierż. Arkadiusz Rutkowski oraz strażacy Adam Małecki z PSP w Radziejowie oraz Jacek Psturczak z OSP w Bytoniu.
Po przejechaniu 40 kilometrów dotarli do włocławskiej komendy Policji. Tam odbyło się symboliczne przekazanie opaski ekipie z Włocławka, która ruszyła w drogę do Kutna.

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz