Zamknij [X]

Polecamy miejski serwis internetowy poświęcony rewitalizacji

2018-06-14 09:35:04, Maciej Kowalczyk

Wszystkim, którzy są zainteresowani tematyką rewitalizacji we Włocławku, polecamy miejski serwis internetowy: http://rewitalizacja.wloclawek.eu To źródło cennych informacji o tym, jak przebiega proces rewitalizacji w naszym mieście. A dzieje się w tym temacie bardzo dużo.

Na stronie dostępna jest obszerna baza dokumentów, m.in.: informacje o obszarze rewitalizacji, projektach, a także diagnozy i raporty, które powstały w ramach prac nad przeprowadzeniem modelowej rewitalizacji we Włocławku. Są też, na bieżąco aktualizowane informacje o akcjach i wydarzeniach towarzyszących procesowi rewitalizacji (warto przypomnieć, że w maju bieżącego roku Włocławek był gospodarzem ogólnopolskiej konferencji dotyczącej rewitalizacji – materiał video z tego wydarzenia:   http://rewitalizacja.wloclawek.eu/news,eksperci_o_rewitalizacji_we_wloclawku_,317.html).

W ramach rewitalizacji, Urząd Miasta wspiera projekty lokalne – są to tzw. minigranty, dzięki którym zmienia się Śródmieście Włocławka. Informacje o konkretnych przedsięwzięciach również są dostępne w serwisie http://rewitalizacja.wloclawek.eu

Polecamy dział: „Aktualności”, a w nim m.in. informacje o dyżurach, warsztatach i innych wydarzeniach organizowanych w Kawiarni Obywatelskiej „Śródmieście Cafe” przy ul. 3 Maja 9.

W miejskim serwisie poświęconym rewitalizacji można się naturalnie zapoznać z projektem Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Włocławek na lata 2018-2028, a także z wynikami dotychczas zorganizowanych konkursów, w tym ogólnopolskiego konkursu na opracowanie koncepcji programowo - przestrzennej rozbudowy, przebudowy budynku i zmiany sposobu użytkowania na Centrum Rewitalizacji we Włocławku przy ulicy 3 Maja 18 (projekt opracowany przez koszalińskie Biuro ANALOG został nagrodzony w międzynarodowym konkursie THE PLAN AWARD 2018!).

Te i wiele innych informacji o rewitalizacji we Włocławku serdecznie polecamy, również na Facebooku: https://www.facebook.com/RewitalizacjaWloclawek/

Komentarze (0)


Dodaj swój komentarz