Miasto gotowe na wnioski z 300 plus. Wideo

2018-06-14 17:10:49, Maciej Kowalczyk

Już od 1 lipca tego roku rusza elektroniczny nabór wniosków na wsparcie z Programu Dobry Start, czyli tzw. 300 plus. Fizycznie wnioski można będzie składać od 1 sierpnia.

We Włocławku przyjmowaniem i rozpatrywaniem wniosków zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Wnioski elektroniczne w ramach program 300 plus będziemy mogli złożyć już od 1 lipca br. Osoby, które chcą złożyć wniosek w formie papierowej będą mgły tego dokonać od 1 sierpnia br., w sali obsługi interesantów w wyremontowanym budynku przy ul. Ogniowej. Wnioski należy złożyć w terminie do 30 listopada.

Podczas briefingu prasowego w siedzibie MOPR przy ul. Ogniowej zastępca prezydenta Barbara Moraczewska zwróciła uwagę, żeby wnioski składać możliwe jak najszybciej, korzystając z drogi elektronicznej. Związane to jest z zapewnieniem ciągłości rozpatrywania dokumentów oraz z faktem, że częściowo 300 plus nałoży się z 500 plus, co może spowodować zwiększoną ilość dokumentów do przetworzenia.

We Włocławku uprawnionych do uzyskania pomocy z Programu Dobry Start jest 16,7 tys., czyli około 12 tys. rodzin. Daje to kwotę na pomoc w wysokości około 5,2 mln zł. W związku z tym, że jest to program rządowy, to środki zabezpieczone są z budżetu państwa.

Pomoc w ramach 300 plus mogą otrzymać rodzice dzieci uczących się do 20 roku życia, a w przypadku osób niepełnosprawnych do 24 roku życia. Nie obowiązuje kryterium dochodowe, zatem wszyscy uprawnieni otrzymają wsparcie.

W przypadku dzieci mieszkających w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, wnioskodawcą będzie dyrektor tej placówki. Natomiast w przypadku rodzin zastępczych, to rodzice zastępczy mogą składać wnioski. W tym przypadku przy ul. Żytniej w Sekcji Wsparcia Rodziny i Rodzinnej Pieczy Zastępczej.

Komentarze (1)


Samotna mama (2018-06-15 15:51:59) Zgłoś do moderacji
Ja bardzo się cieszę że dostanę 300plus na dziecko bo mi się przyda te pieniądze

Dodaj swój komentarz